Reklam
Reklam

BELEDİYE DÜKKANLARINA AYRICALIK MI TANINIYOR

BELEDİYE DÜKKANLARINA AYRICALIK MI TANINIYOR
  • 29.10.2020
Reklam

Çarşı merkezindeki birçok işletmeden parkomat uygulaması dahilinde yol işgaliye ücreti alan Keşan Kent Hizmetlerinin, Keşan Belediyesi’nin kiracılarından neden bu ücreti almadığı soruldu.

Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksinin Paşayiğit Caddesi’ne bakan tarafında bulunan gerek belediye kiracıları, gerekse dükkan sahibi olan esnafın, yola tezgah, bayrak, sandalye gibi malzemeler koyarak önüne araç park etmesini engellediği belirtildi.

Parkomat uygulamasının hayata geçirilmesinin ardından yola malzeme koyan ya da ticari aracını işletmesinin önüne park etmek isteyenler için Kent Keşan Hizmetleri tarafında abone uygulaması başlatıldı.

Birçok işletmeye ücretli parkomat aboneliği uygulayan Keşan Kent Hizmetlerinin, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksindeki dükkanlardan ise neden bu ücreti talep etmediği soruldu.

Parkomatın Paşayiğit Caddesi’nin büyük bir bölümünde de uygulandığı dile getirilirken, bu caddenin Terziler Sitesi tarafında ya da Keşan TSO binası önündeki bazı esnafın parkomat abone ücreti ödediği ancak Belediye Kompleksindeki işyerlerinin ise herhangi bir aboneliğinin bulunmadığı vurgulandı.

Keşan Kent Hizmetlerinin çarşı merkezindeki esnaf arasında ayrıcalık yapmasına anlam verilemezken, uygulamanın ya kaldırılması ya da her işyerine aynı şekilde uygulanması istendi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ