Reklam
Reklam

“YÖNETEMİYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN!”

“YÖNETEMİYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN!”
  • 18.10.2021
Reklam

CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) Yenimuhacir Belde Başkanı Ahmet Oğuz, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker’e, belediye bünyesinde bulunan taşımcılık şirketinin neden zarar ettiğini sordu.

Belediye Başkanı Mustafa Türker’e “% 100 sermayesi belediyemize ait taşımacılık faaliyetinde bulunan YMK Turizm İnşaat Taşımacılık Limited Şirketimiz, 2021 yılında kesinleşen bilânçolarına göre 148.532,28 TL zarar etmiştir. Bu zararın nedeni nedir?” diye soran Oğuz, Başkan Türker’in bu zararın nedenini açıklamasını istedi.

“KAHVELERDE SÜREKLİ GERÇEK DIŞI BEYANLARDA BULUNDUNUZ”

Ahmet Oğuz açıklamasında şunları ifade etti:

“Seçimi kazandığınız günden bugüne, benim ve bir önceki Belediye Başkanımız Recep Ordu hakkında kahvelerde sürekli gerçek dışı beyanlarda bulundunuz. Şirketin bizim dönemimizde gerçekleşen zararının nedenini benim almış olduğum maaş nedenine bağladınız. Gerçeğin böyle olmadığını bile bile taşımacılık için gerekli D4 yetki belgesine uymayan bir aracın satışından kaynaklı oluşan zararı, çamur at izi kalsın siyaseti yaparak Recep Ordu önderliğindeki bir önceki yönetimi ve yönetim anlayışını kahvelerde, makamınıza sizi ziyarete gelenlere 2.5 yıldır bizleri karalama adına bıkmadan usanmadan anlatıyorsunuz. Unutmayın ki çamur at isi kalsın siyaseti bize yapışmaz. Çok şükür veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok.

“ŞİRKET 148.532,28 TL ZARAR ETMİŞ”

Her yerde şirketten maaş almadığınızı, tasarruf tedbirleri uyguladığınızı bu sayede şirketin zarar etmeyeceğini söylüyorsunuz. Fakat gelin görün ki şirket 148.532,28 TL zarar etmiş.

Yönetemiyorsunuz Sayın Başkan yönetemiyorsunuz! Şirketin kaynaklarını bilinçsizce hesap kitap yapmadan har vurup harman savuruyorsunuz. Tasarruf tedbirinden bahsediyorsunuz, 30 yıllık Yenimuhacir Belediye Başkanlığı döneminde hiç makam şoförü kullanılmadığı halde siz makam şoförünü yüksek ücretle işe alıyorsunuz. Bizim dönemimizde hibe olarak kazandırılan süpürge aracı park halinde çalıştırılmadan duruyor. Siz ‘yevmiye’ usulüyle ilave personel alıp sokak süpürtüyorsunuz. Soruyorum size tasarruf bunun neresinde? Bizler de beldemiz gençlerine iş imkânları yaratılmasından yanayız ama sizin iş imkânından anladığınız geçici, ‘yevmiye’ usulü, gençlerin emeklerini sömüren, sosyal güvenceleri olamayan, gelecek vaat etmeyen bir anlayış bizler buna karşıyız.

“NERDEN BAKARSANIZ BAKIN, BU BİR BAŞARISIZLIK DEĞİL Mİ?”

Görmezden geldiğiniz, inkâr ettiğiniz belediyemize satın alınan mezarlık bitişiğinde bulunan mezarlık olarak kullanılması için alınan 20 dönümlük araziyi ilk yıl kiraya verdiniz, ikinci yıl kiraya vermeyerek belediye imkânlarıyla bu araziye yulaf bitkisi ekerek yaklaşık 670 balya elde ettiniz. Bu balyalar nemli bağlandığı için bir kısmı küflendi. <%10 gibi bir balya miktarını zayi oldu> dediniz, kalanı ihaleyle satışa çıkardınız fiyat yüksekliğinden ilk ihaleye kimse katılmadı, ikinci ihaleye bir kişi katılıp yulaf bitkisi balyalarını satın aldı. Bu satılan balyaları belediye personeline taşıttınız. Bu satılan balyaların bir kısmının bazı AKP’li Meclis üyelerinin evlerine götürüldüğü söylentisi çıktı. Nerden bakarsanız bakın, bu bir başarısızlık değil mi? Cüzi bir kira bedeliyle, günümüz koşullarında zar zor üretim yapmaya çalışan beldemiz çiftçilerinden birine kiraya verilemez miydi? Aslında şaşırmamalı siz ne zaman Yenimuhacir çiftçisinin yanında oldunuz?

“BARAJIMIZIN SUYUNU NEDEN TAKİP ETMİYORSUNUZ?”

Beldemiz sınırları içinde bulunan manastır barajı dediğimiz yerden kartlı sistemle sulama yapan çiftçiler, 2021 sezonundan %62 daha pahalı sulama ücreti ödemek zorunda kaldı. Bu da yetmezmiş gibi geçen yıla oranla bölgemiz daha fazla yağış almış olup manastır barajımızın da su debisi iyi derecedeydi. Gelin görün ki bu yıl %62 fazla su bedelli ödemek zorunda bırakılan çiftçilerimiz bir de barajın suyunun erkenden bitmesiyle susuzluk ile karşı karşıya kaldı. Belediyemize bakım onarım hariç hiçbir maliyeti olmayan barajımızın suyunu neden takip etmiyorsunuz? Ortada bir sürü iddia var. Sizin de kulağınıza gelmiştir barajın suyunun dereye bırakıldığı yönünde bununla ilgili neden önlem almadınız?

Kısacası yönetemiyorsunuz… Saygılarımla…”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ