Reklam
Reklam

GAYTANCIOĞLU: “TARLAYA GİDENE ZORLUK ÇIKARMAYIN”

GAYTANCIOĞLU: “TARLAYA GİDENE ZORLUK ÇIKARMAYIN”
  • 30.04.2021
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, kapanmaya gidilirken yine çiftçilerin düşünülmediğini belirtti.

TBMM’de kapanma kararlarını eleştiren Doç. Dr. Gaytancıoğlu, tarımsal üretim için tarlaya, bahçeye gidenlere sınırlanma getirilmemesini istedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Uyguladığınız tarım politikası sayesinde çiftçi borçlandı, tarlasına, traktörüne haciz geldi. Bu politika sonucunda çiftçiler çocuklarını çiftçi yapmamak için elinden geleni yaptılar; köyler boşaldı, gençler çiftçi olmak istemiyor. Kırsal nüfus yaşlandı.

Her şeye rağmen pandemi gerçeğinde üretim yapıyorlar. Tam kapanma kararından çiftçiler muaf, ancak yanlarında çalıştırdıkları işçilerin de ÇKS belgelerini ibraz etmek zorundalar. Çapalamada, gübre kullanımında, budamada yardımcı personele ihtiyaç oluyor ancak ne hikmetse hep ‘suiistimal yapılabilir’ şekliyle denetim yapılıyor.

Tarım işçileri hastalanır, başka birisini hatta eşini tarlaya götürmek isterse ‘Siz piknik yapmaya gidersiniz’ mantığıyla izinler verilmiyor.

Önerim; tarımsal üretim için tarlaya, bahçeye gidenlere hiçbir sınırlama ve bürokratik işlem uygulanmamalı, üretene her zaman destek verilmeli. Gerçi siz hep başka ülkelerin çiftçilerine destek veriyorsunuz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ