Reklam
Reklam

BELEDİYE MECLİSİ, 13 AĞUSTOS’TA TOPLANACAK

BELEDİYE MECLİSİ, 13 AĞUSTOS’TA TOPLANACAK
  • 07.08.2020
Reklam

Keşan Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı toplantısı, 13 Ağustos 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecek ve saat 15.00’te başlayacak toplantı, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılacak.

Toplantıda ele alınıp karara bağlanacak maddeler şöyle;

1- İller Bankası A.Ş.’nin altyapı ve üstyapı işlerinde kullanılmak üzere belediyeye göndermiş olduğu 800.000 TL’lik hibenin kabulünün görüşülerek karara bağlanması.

2- Keşan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi içme – kullanma suyu ihtiyacının, Kumdere mevkiinde bulunan içme suyu kuyuları ile Kadıköy Barajındaki mevcut su kaynaklarından temin edilmek üzere, mevcut Keşan (Edirne) İçme Suyu Kesin Projesinde gerekli proje tadilatlarının yapılması konusunun görüşülerek karara bağlanması.

3- Tarihi Kentler Birliği’ne belediye başkanları doğal üye olmakla birlikte belediyenin, Tarihi Kentler Birliğine üye olmasının onaya sunulması, kabul edilmesi halinde 1 asil, 1 yedek üyenin belirlenmesinin görüşülerek, karara bağlanması.

4- Yayla, Erikli ve Danişment imar planı için Sayısal Halihazır Harita ve Jeolojik- Jeoteknik Etüt Yapım işi ile ilgili işlemlerin İller Bankası A.Ş. tarafından kredi kullandırılarak yürütülmesi amacıyla 658.000 TL (KDV dahil) kredi kullandırılmasının görüşülerek, karara bağlanması.

5- Paşayiğit Mahallesi, 1578 parselin bir bölümünde Yenilenebilir Enerji Kaynaklarına Dayalı Üretim Tesis Alanı (Çöp Gazından- Biyokütleden- Elektrik Enerjisi Üretim Tesisi Alanı) ile bir bölümünde Katı Atık Tesisleri Alanı (Mekanik Ayırma Tesisi) yapılması amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Plan Değişikliği ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Plan Değişikliğinin görüşülerek, karara bağlanması.

6- İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/5.000 Ölçekli İlave Nazım İmar Planı (NİP-40155) ve İzzetiye (Keşan-Edirne) 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı (UİP-40156) için 2. askı sürecinde gelen 2 adet itiraz dilekçesinin görüşülerek, karara bağlanması.

7- Paşayiğit (Edirne) Nazım İmar Planı ve Paşayiğit (Edirne) Uygulama İmar Planı’nda Tarım Niteliği Korunacak Alanlar için Plan Notu değişikliğinin görüşülerek, karara bağlanması.

8- Mesude Kılıç tarafından belediyeye verilen dilekçeye istinaden, Aşağı Zaferiye Mahallesi, 884 ada, 5 numaralı parselin 5 metre olan ön bahçe mesafesinin 3,50 metre olarak yeniden belirlenmesine ilişkin plan değişikliği talebinin görüşülerek, karara bağlanması.

9- İsim Belirleme Komisyonunca belirlenen, belediye mücavir alanı Yayla Sahili’nde balıkçı barınağı üstü 2B orman arazisi olarak tanımlanan bölgede 5 adet sokak ismi verilmesi ile mevcut cadde, sokak, bulvar, meydan başlangıç bitiş yönlerinin belirlenmesine ait konunun görüşülerek, karara bağlanması.

10- Dilek ve temenniler.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ