Reklam
Reklam

“BELEDİYE MECLİSİ’NDEKİ OLAYLARI UTANARAK İZLEDİK”

“BELEDİYE MECLİSİ’NDEKİ OLAYLARI UTANARAK İZLEDİK”
  • 18.02.2021
Reklam

DSP (Demokratik Sol Parti) Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, bugün yaptığı basın açıklamasında ülke ve yerel gündeme dair değerlendirmede bulundu.

İnsanların pandemiyle olan mücadelesinin halen sürdüğünü ve esnafın da sıkıntılı süreci şuana kadar atlatamadığını dile getiren Karatepe, “9 Ocak 2020 tarihinde ilk ölümün gerçekleştiği bu lanet hastalığın üzerinden bir yılı aşkın zamanı geride bıraktık. O günden bu güne tüm ülkeler teyakkuza geçmiş ve hem insanlarının sağlığını hem ekonomilerini koruyabilmek adına kendi güçlerine ekonomilerine bağlı olarak insanlarına yardım edebilme çabasına girmişlerdir.

Güzel ülkemin güzel insanları da maalesef ki bu lanet hastalıktan etkilenmiş ve esnafımız halen daha bu kötü durumun etkisinden kurtulamamış halde yaşam savaşı vermeye çalışmaktadır.

Üzülerek söylemek istiyorum ki bizleri yönetmeleri için yetki verdiğimiz yöneticilerimiz, tabir yerindeyse çaresiz kalmışlar insanlarımıza el uzatamamışlar. Diğer ülkeler ile kıyasladığımızda hem maddi yardımlar hem sağlık çalışanlarımızın özlük hakları, 65 yaş üzeri insanlarımızın bedenen ve ruhen sağlıklı olabilmeleri sağlıklı kalabilmeleri ve toplumun içinde adaptasyon halinde kalabilmeleri için gerekli hassasiyeti gösterememişlerdir.

Çocukluğumuzda öğretmenlerimizin coğrafya derslerinde güzel ülkemiz için kullandığı ve hala yüreğimizi ısıtan sözleri vardı; ‘Ülkemiz dört tarafı denizler ile çevrili verimli ovalara, topraklara sahip, yeşili ormanı tüm dünyayı kıskandıran bir konumdadır.’

Oysaki şimdi güzel ülkeme uzay fotolarından baktığımızda yeşili çok ama çok az kalmış verimli ormanları ticari rant uğruna talan edilmiş, yabancılara peşkeş çekilmiş, artık tamamen kurak ve verimsiz bir coğrafi sınıfa girmek üzere olan bir hale nasıl getirilmiştir. Bu yürek parçalayan tabloyu bizlere layık görenler nasıl bu kadar rahat hareket edebilmekte ve hala bu talana devam edebilmektedirler.

Sorgulamayan araştırmayan okumayan toplumlar uyandıkların da her şey çok geç olacaktır. Geçen hafta 13 askerimizin şehit edildiği Gara’da tam bir askeri hüsran yaşanmış ve yüreğimiz derinden yanmıştır. Şehitlerimize rahmet; yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Hani biz güçlü ülkeydik, hani biz tüm ülkelere sözümüzün geçtiği bir diplomatik güce sahiptik. 6 yıldır PKK terör örgütünün elinde bulunan vatan evlatları niye kurtarılmadı, niye ailelerine kavuşturulmadı. Ailelerin defalarca meclise gelip çocukları için feryat etmelerine rağmen niye kulaklar sağır gözler lal olmuştur.

Bir askeri için <Menemeni yakın!> diyen Mustafa Kemal Atatürk’ten, <13 şehit için yas mı tutulur?> diyen bir zihniyete ne zaman gelinmiştir. Yazıklar olsun diyoruz.”

“BELEDİYE MECLİSİ’NDEKİ OLAYLARI UTANARAK İZLEDİK”

Açıklamasının devamında yerel gündemdeki konulara da değinen DSP Keşan İlçe Başkanı Taner Karatepe, şunları söyledi: “Geçen haftalarda Keşan Belediye Meclisi’nde iktidar belediye başkanı ve üyeleri ile muhalefet parti üyeleri arasında yumruklaşmaya varan kavgalar oldu ve bizler bu olanları utanarak izledik.

Şunu biliriz ki fikirlerini ortaya koyamayan zihniyetin başvuracağı tek kozu ‘Kaba kuvvet’idir. Orada bizlerin oyu ile oturan sevgili arkadaşlar lütfen ama lütfen haddinizi bilin. Şu an çaresiz durumda olan akşam evine ekmek götüremeyen faturalarını ödeyemediği için elektriği, doğal gazı kesilen yoksulluktan sokağa çıkamayan esnafı düşünüp projeler üreteceğinize güç savaşı yapıyorsunuz. Unuttuğunuz bir şey var ki yoksulluk ve çaresizlik sizi o koltuklardan edecek.”

“ALLAH AŞKINA BU İŞİ YAPACAK KİMSELER YOKTA KADINLARIMIZA MI KALDI”

Geçen hafta sonu bölgeyi etkisi altına alan ve Keşan’da da yoğun bir şekilde yağan kar yağışının ardından Keşan Belediyesi’nin karla mücadelesindeki çalışmalarını eleştiren Karatepe, şöyle devam etti: “Geçen hafta cumartesi akşamından başlamak üzere ilçemize yoğun bir kar yağışı oldu. Pazar günü yollar kullanılamaz hale geldi, pandemi yasaklarından dolayı insanlarımız ancak pazartesi günü işlerine gitmek üzere araçları ile yola çıkabildi. Ben de pazartesi sabahı iş yerime gitmek üzere yola çıkmadan önce mahalle sokaklarını dolaştım. Genel anlamda yollar açılmış haldeydi ve memnun oldum. Bu memnuniyetimi de sosyal medya hesabımdan belirttim. Belediyeye Başkanımız ve ekibine teşekkür ettim. Bu paylaşımımdan sonra vatandaşlarımızdan onlarca fotoğraf video ve mesajlar aldım. Gönderilen fotoğraf ve videolarda pazar günü Keşan tamamen felç olmuş haldeydi bu karın yağacağı tarih saatine kadar belliyken Belediye Başkanımız niye tedbir almadı. Ayrıca pazartesi günü gördüğüm bir tablo beni hem çok üzdü hem de çok şaşırttı. İşe gelirken elinde kazma kürekler ile kadınlarımızı gördüm parkomatta çalışan ve belediyede çalışan kadınlarımız kar küreme ekibinde görevlendirilmişti. Allah aşkına bu işi yapacak kimseler yokta kadınlarımıza mı kaldı. Bizler bu olayı çok ayıpladık ve hiç yakışmadı diye düşünüyorum.

Sevgili Keşanlı hemşerilerimiz sizler en iyisini en güzelini hak ediyorsunuz. İlk seçimlerde sandığa gittiğinizde lütfen ama lütfen aldığınız hizmetleri sizlere nelerin vaat edildiği ve nelerin gerçekleştiğini çok iyi düşünün. Biz DSP olarak sizlerin gönüllerinize talibiz. Sizlere hizmete talibiz. Ömrü hayatı sizlerin arasında geçmiş bu kardeşiniz emin olun ki elinizi bir defa sıkmamış olanların tarafında değil sizin tarafınızda olmaya devam edecektir.

Bu karanlık günleri atlatıp güzel ve mavi günlerde buluşacağız inşallah. Sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ