Reklam
Reklam

“BELEDİYEMİZDEN BU KRİZ DÖNEMİNDE DESTEK BEKLİYORUZ”

“BELEDİYEMİZDEN BU KRİZ DÖNEMİNDE DESTEK BEKLİYORUZ”
  • 27.05.2021
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, bugün yaptığı açıklamada ‘2020 Mart ayından itibaren kapalı olan esnaflarımız umutla açılmayı bekliyor.” dedi.

Kahvelerde, oyunların (kağıt, okey, tavla) serbest olmaması durumunda, kahvehanelerin açılmasının hiçbir anlamı ve özelliğinin kalmadığını belirten Çakmak, şunları ifade etti: “Kahvelerde oyunlar serbest olmazsa, kahveci esnaflarımız iş yerlerini kapatmayı düşünüyorlar. Geçen yıl mart ayıdan itibaren kapalı olan içkili lokanta, birahane, bar, lokaller ve düğün salonlarımızda tam teşekküllü tam kapasiteli olarak açılmayı bekliyor. Lokantalar ve kır bahçeleri açık alanlarda sınırlı olarak hizmet vermeyi istemiyorlar. Şehir içinde lokantaların açık alanı yani bahçesi yok bu lokantalarımız işletmelerinin içinde hizmet vermek için sınırları yasakların tamamen kalkmasını bekliyor.

Keşan Belediye Başkanımızdan şehir merkezindeki lokanta, kahvehane, kafe, pastane, kebapçı vs. işletmelerimizin önleri müsait olanlara masa ve sandalye konularak hizmet verilmesi için izin verilmesini talep ediyoruz. Keşan’ımıza  doğal ve Avrupai görünüm katacağına inanıyoruz. Biz esnaflarımızın hizmetine güveniyoruz. Belediyemizden bu kriz dönemde destek bekliyoruz.

2020 Mart ayından itibaren korona yüzünden kapalı olan içkili lokanta, bar, birahane, gazino, dernek lokallerimiz ve 2020 yılında TAPDK ruhsatlarını paralarını ödeyip yeniledi.

Fakat 2020 mart ayından itibaren bu işletmeler kapalı olduğu için 2021 yılı TAPDK açık içki ruhsatlarının 2020 yılında ödenen ücretlerinin yerine geçmesine bekliyor.

Açık olmayan iş yerleri boşuna TAPDK ücreti ödediler. Açık olmayan iş yerleri TAPDK açık içkili ücretlerinin bu yıl 2021’de alınmamasını istiyor. Ayrıca 2020 yılından beri korona yasakları yüzünden kapalı olan esnaflarımızın Bağkur primlerinin devletimiz tarafından karşılanmasını bekliyor.

Düğün salonlarımız ve halı sahalarımız sınırsız olarak hizmet verme beklentisi içindeler.

Esnaflarımız korona belası nedeniyle Cumhurbaşkanımızın, Sağlık Bakanlığımızın her istediğini yerine getirdi. İş yerlerimiz bir bucuk yıldan beri kapandı.

31 Mayıs 2021 günü Cumhurbaşkanımızdan esnaflarımız tam kapasite olarak çalışma kararının açıklamasını bekliyor.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ