Reklam
Reklam

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANLIĞI: “HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”

CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANLIĞI: “HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ”
  • 13.07.2019
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanlığı tarafından, “Her türlü darbeyi kanetliyoruz” başlığı altında yazılı bir açıklama yapıldı.

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain darbe girişimiyle ilgili yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden 3 yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesinde yaptığımız gibi, halk egemenliğine ve Türkiye’nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz. Darbe girişimine karşı milletimiz, Gazi meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş, ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülememiş, sonraki süreçte TBMM’yi devre dışı bırakan bir OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkarmaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.

Askeri ya da sivil her darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.

Tek güvencemiz ve umudumuz; yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla; 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ