Reklam
Reklam

“BİRKAÇ GÜN DE OLSA, EVİMİZE EKMEK GÖTÜRMEK İSTİYORUZ”

“BİRKAÇ GÜN DE OLSA, EVİMİZE EKMEK GÖTÜRMEK İSTİYORUZ”
  • 09.05.2021
Reklam

Keşan Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası Denetim Kurulu Başkanı Mutlu Gezer, Ramazan Bayramı öncesi berber ve kuaförlerin açılmasını istedi.

Pandemi nedeniyle berber ve kuaförlerin hem ekonomik hem de manevi olarak sıkıntılı günler yaşadığını dile getiren Gezer, “Bizler de birkaç gün de olsa, iş yapmak ve evimize ekmek götürmek istiyoruz.” dedi.

“BAYRAM TRAŞI OLMAK HEM GELENEKTİR HEM DE HERKESİN HAKKIDIR”

Bayramların sadece büyükleri ziyaret etmekten ve tatlı yemekten ibaret olmadığını belirten Mutlu Gezer, “Bayram denince ilk akla gelenlerden birisi de bayram tıraşıdır. Özellikle bayram arefesinde bayram tıraşı olmak için müşteriler saatlerce sıra bekler, berber ve kuaför esnafı da sabahlara kadar saç, sakal traşı yapardı. Pandemi nedeniyle ziyaretler yasak olsa da, halkımız bayramını aileleriyle birlikte evlerinde geçirmek zorunda kalsa da bayram traşı olmak hem gelenektir hem de herkesin hakkıdır. Bu nedenle belirli kurallar ve saatler içerisinde, berberler ve kuaförler olarak iş yerlerimizi açmak, vatandaşımıza hizmet etmek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“TAKDİR DEVLET YÖNETİCİLERİMİZİNDİR”

Pandemiden birçok sektör gibi berber ve kuaförlerin de büyük ölçüde etkilendiğini, dükkân kirasını, elektriğini, suyunu ödeyemez hatta evine ekmek götüremez duruma geldiğini vurgulayan Gezer, açıklamasına şöyle devam etti: “Berber, kuaför ve güzellik salonları faaliyetleri geçici olarak durduruldu. Fakat Ramazan Bayramı’na saç ve sakal tıraşını olmuş bir şekilde girmek isteyen vatandaşlarımız var. Bizleri telefonla arayıp, bayram öncesi açılacak mı diye soruyorlar. Bu nedenle Ramazan Bayramı’na son 3 gün kala (10-11-12 Mayıs’ta) işyerlerimizi açmak istiyoruz. Vatandaşlarımız da bayrama tıraşını olmuş, temiz bir şekilde girebilirler. Bayram tıraşı, vatandaşa moral, esnafa da maddi destek olacaktır. Bu konuda devlet büyüklerimizden, esnafa az da olsa destek sağlamak adına dükkânlarımızı açmak için izin istiyoruz. Belirlenecek kuralara uymaya hazırız. Takdir devlet yöneticilerimizindir.”

“KURALLARA UYMADIĞIMIZ TAKTİRDE HER TÜRLÜ CEZAYA RAZIYIZ”

Alınan önlemler ve kurallar çerçevesinde, virüs bulaşma ihtimalinin diğer sektörlere nazaran berber ve kuaförlerde çok daha düşük seviyede olduğuna işaret eden Mutlu Gezer, “Kullandığımız kolonya vs. gibi malzemeler, kendimizi ve müşterileri dezenfekte etmektedir. Her müşteriye ayrı havlu, ayrı örtü kullanarak hijyene özen gösteriyoruz. Tıraşımızı yaparken elimizden gelen tüm gayreti sarf ediyoruz. Kurallara uymadığımız taktirde her türlü cezaya da razıyız. Berber ve kuaförler, olarak bu konuda yöneticilerimizden destek bekliyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ