Reklam
Reklam

“BİZ BİR AİLEYİZ, BİZİ BÖLEMEZLER”

“BİZ BİR AİLEYİZ, BİZİ BÖLEMEZLER”
  • 28.07.2020
Reklam

Keşan Tuhafiye ve Manifaturacılar Odası Başkanı Hasan Kocaman, bugün yaptığı açıklamada, görevlerinden istifa eden bazı Yönetim Kurulu üyelerinin istifalarını kabul etmediklerini bildirdi.

Kocaman, Yönetim Kurulu olarak yaptıkları değerlendirmede istifaları değerlendirdiklerini ifade ederek şunları söyledi: “İstifalara sevinen bazı arkadaşların da sevincini kursaklarında bıraktık. Kusura bakmasınlar biz bir aileyiz, bizi bölemezler.

Bilindiği üzere, geçtiğimiz hafta Yönetim ve Denetim kurullarından bazı arkadaşlarımızın istifaları gündeme geldi. Fakat ben ve yönetim kurulum, bu gelmiş olan istifaları kabul etmedik. Bu süreçte, birbirimize ihtiyacımızın olduğu bu günlerde bu istifaları kabul etmemiz mümkün de değildi. Bizim bir aile olduğumuzu konuşup, görece devam kararı aldığımızı belirtmek isteriz.
Bize bir oy veren üyelerimizi yok sayarak bu işin olmayacağını ve bu süreçte insanların bizlere en çok ihtiyacı olduğu bu pandemi sürecinde ben ve yönetim kurulumuzun nasıl çalıştığını ev mücadele ettiğini herkes görmüştür. Bu süreçte üyelerimize faydalı olabilme gayretimizi kimse görmezden gelemez. Odamızın imkânları ölçüsünde herkese faydalı olmaya çalıştık.”

“SONUNA KADAR GÖREVE DEVAM KARARI ALDIK”

“Bu istifalara, sevinen bazı arkadaşların da sevincini kursaklarında bıraktık.” diyerek açıklamasını sürdüren Hasan Kocaman, şunları dile getirdi: “Kusura bakmasınlar biz bir aileyiz, bizi bölemezler. Buna kimsenin de gücü yetmez.
Bize verilen görevin bilincinde ve sorumluluklarımızın da farkındayız. Bu pandemi sürecinde en çok etkilenen odalardan biriyiz. Gece gündüz demeden sürekli olarak telefonlarımızı kapatmadan görevimizin başındaydık. Kurumlar ve bankalar ile olan ilişkilerimizi en üst seviyede tutup, devletimizin vermiş olduğu imkânlardan herkesi faydalandırmaya çalıştık. Kanunlar ve imkânlar çerçevesinde bu süreçte yasalara da riayet ettik. Bu anlamda da üyelerimize teşekkür ediyorum.
Bu süreçte açılmayan Malkara, Gelibolu ve Şarköy pazarları ile odamızın hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu kararlar tamamen Belediyeler ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulları tasarruflarındadır. Bu dönem esnafımızın bizlere en çok ihtiyaç duydukları bir dönem olduğu için bu istifaları sunan arkadaşların istifalarını kabul etmiyoruz. Hep beraber sonuna kadar göreve devam kararı aldık. Buradan tüm üyelerimize ve kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.”

“ALIŞVERİŞLERİNİZİ YEREL ESNAFTAN YAPIN”

Açıklamasına vatandaşlara da çağrıda bulunan Kocaman açıklamasını şöyle tamamladı: “İyi günde ve kötü günde yanınızda olan yerel esnaftan alışverişlerinizi yapmanızı önemle belirtmek istiyorum. Gün, birlik ve beraber olma günüdür. Bu vesile ile tüm üyelerinizin ve Keşan halkının mübarek Kurban Bayramı’nı kutlar keseceğiniz kurbanların ve edeceğiniz duaların hayırlı olmasını dilerim.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ