Reklam
Reklam

“BOTAŞ ADINA KATILAN AVUKAT İLE DİĞER YETKİLİLERİN TAVIRLARI İBRETLİKTİ”

“BOTAŞ ADINA KATILAN AVUKAT İLE DİĞER YETKİLİLERİN TAVIRLARI İBRETLİKTİ”
  • 22.09.2022
Reklam

Keşan Kent Çevre ve Ekoloji Platformu, Belkoop karşısındaki eski taş ocağından BOTAŞ tarafından taş alınması davasıyla ilgili olarak gerçekleştirilen bilirkişi incelemesinin ardından açıklama yaptı.

Keşif sırasında BOTAŞ heyetinin halkı tahrik etmeye çalıştıklarını ifade edilen açıklamada şunları ifade edildi: “Saros Körfezi’nde bulunan Sazlıdere-Gökçetepe köyleri arasında, BOTAŞ tarafından yapılmakta olan FSRU Limanı inşaatına, 20 Aralık 2021 tarihinden 2 Mart 2022 tarihine kadar kaçak, o tarihten sonra da sözüm ona kılıfına uydurulmuş ama kendi taahhütleri olan Proje Tanıtım Dosyalarına ve hukuka aykırı olarak taş alan ve Yeni Mahalle halkının karabasanı haline gelen taş ocağı ile ilgili Edirne İdare Mahkemesine açmış olduğumuz ‘Yürütmeyi durdurma ve iptal’ talepli davamızın bilirkişi keşfi 20 Eylül 2022 Salı günü gerçekleşti. Keşfe BOTAŞ adına katılan avukat ile diğer yetkililerinin tavırları ibretlikti.

Avukat sürekli FSRU Limanının kamu yararından söz edip taş ocağına hiç gelmek istemezken diğer yetkililerde her şeyi nizami yaptıklarını, kimseyi rahatsız etmediklerini, şehir içine kamyonlarını sokmadıklarını, rahatsız edici boyutta gürültü yapmadıklarını, sağlığımızı tehdit edecek şekilde toz kaldırmadıklarını, kesinlikle patlatma yapmadıklarını tüm itirazlarımıza karşın tekrar tekrar yineleyip durdular. Tek amaçları toplumu tahrik edip germekmiş gibi bir görüntü verdiler. Ancak, emellerine ulaşamadılar. Katılımcıların hepsi son derece sakin ve olgun bir tavır sergilediler. Tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Bizim açımızdan keşif son derece olumlu geçti. Keşif heyetinde görev almış olan bilim insanlarının son derece ilgili ve duyarlı olduklarına, doğru ve objektif karar vereceklerine inancımız tamdır. Bizler halkız. Haklıyız ve kazanacağız. Adalete güvenimiz tamdır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ