Reklam
Reklam

“BÖYLE BİR REZALETİ ESEFLE KINIYORUM”

“BÖYLE BİR REZALETİ ESEFLE KINIYORUM”
  • 16.06.2019
Reklam

Mecidiye Köyü Muhtarı Ali Balaban, Keşan Belediyesinin öncülüğünde kurulan Edirne Saros Turizm Merkezi Turizm Altyapı Hizmet Birliğinin (ESTAB) “Hayal Ettik Gerçek Oldu Deniz Kızı Saros Körfezi’ne Kondu” isimli projesi kapsamında, TANAP desteğiyle İbrice Limanı’na getirilerek montajı yapılan, lastik botlar üzerinde denize indirilen ve dünyanın en büyük uçak batığı olan Airbus A330 tipi yolcu uçağının batırılması ile ilgili 14 Haziran 2019 Cuma düzenlenen tören hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Balaban, sosyal medya Facebook’ta Mecidiye Muhtarlığı hesabından yaptığı açılamada, şunları ifade etti: “Sitemizi takip eden bütün yetkililer başta olmak üzere tüm basın yayın organları ve takipçilerimiz ve halkıma açıklamada bulunma gereği duydum.

Kıymetli hemşehrilerim; biliyorsunuz TANAP projesi olan ve Keşan ESTAP başkanlığında Saros’a batırılmak üzere dalış turizmine faydalı olacak diye yaklaşık 3 ay önce Mecidiye köyü İbrice Balıkçı Barınağına A330 tipi uçak getirildi ve enkazı parçalar halinde burada birleştirildi. Dün (14 Haziran 2019 Cuma) itibarı ile şatafatlı bir tören düzenlenerek, kale koyu açığına amatörce, aynı zamanda beceriksizlik sonucu 10 dakikada yapılacak olan batırma işlemi, yaklaşık 3,5 saatte gerçekleşti. Herkes böbürlendi sonunda işlem gerçekleşti, her neyse her şey burada kadar birilerince güzel…

Şimdi gelelim esas konuya…

Bu uçak dünya basını aracılığı ile tüm dünyaya canlı yayın yapılarak tanıtıldı, fakat organizasyonu yapan muhteremlere sorularım olacak ve cevap bekliyorum.

Sayın organizasyon sorumluları;

1) Uçak turizm amaçlı olarak batırıldı fakat hangi köy sınırları içinde hangi mevkiye batırıldı, yer ve mevkii bilindiği halde niye sadece Saroz körfezi dendi de, yer ve mevkii ismi geçirilmedi, özellikle köy muhtarı olarak halkım adına dikkat ettiğim konudur.

2) Uçak Mecidiye köyü sınırları içinde İbrice Balıkçı Barınağında 3 ayda monte edildi, bunu herkes biliyor, köyümüzün bütün imkanlarını kullandınız, o yüzdendir ki niye dünkü protokolünüzde muhtarlık olarak bizi bırakında yerini 3 ay işgal ettiğiniz Mecidiye İbrice Balıkçı Barınağında balıkçıları temsilen Su Ürünleri Kooperatif Başkanına o protokolde teşekkür mahiyetinde 20 TL’lik bir plaket verip de başkan Salim Gürsel’i onore etmediniz.

3) Bu projenin içinde Tarım İl Müdürlüğü ve Enez Liman Başkanlığı da var olduğu halde niye onlara son anda haber vererek ve geldikleri halde bu kurumların protokolde isimlerini okutmadınız ve bu kurumları tanımadınız.

4) Son olarak da bu organizasyonu yaptığınız ve bölgenin yani Mecidiye köyünün ve İbrice Balıkçı Barınağının ismini hiç kullanmadınız sadece Mecidiye sınırları içinde diye ismi telaffuz eden konuşmacı kıymetli Keşan Belediye Başkanım Sayın Mustafa Helvacıoğlu oldu kendisine halkım adına teşekkür ediyorum.

Sayın sorumlular; ben Mecidiye Köyü Muhtarı Ali Balaban olarak, yani organizasyonu yaptığınız bölgenin ev sahibi olarak Mecidiye köyümün ve İbrice Balıkçı Barınağının isminin geçmemesinden halkım adına son derece rahatsızım ve sizleri şahsım olarak esefle kınıyorum, Böyle bir rezaleti kesinlikle kabul etmiyorum, Mecidiye köyümüzün adının geçmemesi son derece elzem bir durumdur, hizansızlıktır, ahlaksızlıktır.

Madem ki turizmden reklamdan bahsediyoruz bu işi edebiyle usulüyle yapalım sadece birileri kendi tesisinin ve dalış turizminin ön plana çıkararak Saroz Körfezi diye reklamını yapması için değil, reklamın içinde olması gerekiyorsa Edirne ili Keşan ilçesi Mecidiye köyü İbrice Balıkçı Barınağında 3 ay sürede montajı yapılarak kale koyu açıklarına batırılan uçağımız diye anılmalıdır diye düşünüyor ve kamuoyunun takdir vicdanına bırakıyorum. Kalın sağlıcakla.

Mecidiye Köyü Muhtarı Ali Balaban”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ