Reklam
Reklam

BOZKURT, ÇAKIRLAR VE AKÇA, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİKLERİNİ DUYURDU

BOZKURT, ÇAKIRLAR VE AKÇA, ADAYLIKTAN ÇEKİLDİKLERİNİ DUYURDU
  • 12.04.2023
Reklam

Edirne’de Memleket Partisi milletvekili adayları, sıralama yapılırken adaletsiz davranıldığını öne sürerek milletvekili adaylıklarından ayrıldıklarını açıkladı.

  1. sıradan aday gösterilen ve öncesinde CHP’ye yönelik zehir zemberek sözleriyle akıllarda kalan Oktay Bozkurt, el yazısıyla yazdığı yazıyı partinin mesajlaşma grubuna göndererek adaylıktan çekildiğini açıkladı. Memleket Partisi Edirne İl Başkanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı olan ve 28. dönem Edirne 2. sıra milletvekili adayı listesinde yerini alan Bozkurt, “Memleket Partisi Genel Merkezi’ne, özel sebeplerimden dolayı 28. dönem Edirne milletvekili adaylığımdan çekiliyorum. Gereğinin bilgilerinize arz ederim” yazılı 10 Nisan 2023 tarihli bir dilekçeyi kendi el yazısı ve imzası ile hazırlayarak, partililerin yer aldığı WhatsApp grubuna gönderdi.

Bozkurt‘un ardından 3. sıra adayı Sami Çakırlar da el yazısı ve imzası ile yazdığı, “Gördüğüm lüzum gereği 28. dönem Edirne 3. sıra milletvekilliği adaylığımdan geri çekiliyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim” ifadelerinin bulunduğu dilekçesini paylaştı. Çakırlar’ın ardından ise 4. sıra adayı Şeydanur Akça, “Gördüğüm lüzum gereği 28. dönem Edirne 4. sıra milletvekilliği adaylığımdan geri çekiliyorum. Gereğini bilgilerinize arz ederim” ifadelerinin yer aldığı ayrılık dilekçesini paylaştı.

Bu duruma göre Memleket Partisi’nden Edirne Milletvekili adayı 1. sırada yer alan Erdem Bircan kalıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ