Reklam
Reklam

“BU KEŞAN DÜŞMANLIĞIDIR”

“BU KEŞAN DÜŞMANLIĞIDIR”
  • 05.03.2023
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, düzenlediği basın toplantısında Keşan Belediye Meclisi’nin Millet İttifakı üyelerini eleştirdi.

Keşan Belediye Meclisi toplantısında, Belediyenin 26.752.573,65 TL’lik borcuna karşı hazine adına Keşan Gençlik Merkezi arsasının satın alınması konusunda tartışma yaşanmış, CHP ve İYİ Parti’li üyeler maddeye ret oyu vermişti.

Toplantı sırasında yaşanan tartışmada Başkan Helvacıoğlu Millet İttifakı’na ‘Bu bir ihanettir’ derken, CHP Grubu Sözcüsü Feridun Tümer de “Geldiğiniz günden beri Vergi Dairesi’ne 1 TL ödemiyorsunuz neden?” diyerek Helvacıoğlu’nu eleştirmişti.

Mustafa Helvacıoğlu aynı konu üzerine bugün Gençlik Merkezi önünde basın açıklaması düzenledi.

Saat 12.30 sıralarında başlayan açıklamaya, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan yardımcıları Nuran Uslu, Yakup Balcı ve bazı meclis üyeleri ile MHP yöneticileri de katıldı.

“GETİRDİĞİMİZ 25 PROJEYE DE HAYIR DEDİLER”

Belediye Meclisi’ndeki Millet İttifakı’nın üyelerine sitemde bulunan Helvacıoğlu, “Meclisimiz daha önce aynı uygulamayı Sarıkız Cami’nde yaptı. Yani yapmasa canım kurban. Sarıkız Cami’nin arsasını devlete verelim biz de borcunuzdan düşelim dedik. Karşılığında da burası için şimdi geri dönüş yapıyorum. Bu arsanın değeri 26.752.000 TL. Vergi borçlarımızı ödemek için bu arsanın değerini hesaplattık ve 26.000.000 TL. Dedik ki vergi dairesine 26.000.000 TL borcumuzu ödemeyelim belediyenin kasasında kalsın. Biz o 26.000.000 TL ile başka iş yapalım; gidelim pazaryerinin üstünü kapatalım, otopark yapalım. Ama maalesef ki Millet İttifakı üyeleri ‘Hayır’ demekten başka bir şey demediler. Başarılı olmayalım diye uğraşan bir yapıdadırlar. Değerli hemşerilerim 2019 yılından bu yana 38 olağan meclis gerçekleştirdik ve bu 38 mecliste getirdiğimiz 25 projeye de hayır dediler. Maalesef hayır’larla 4 yıl geçti.” dedi.

“EN BÜYÜK KORONAVİRÜS MECLİS”

“Allah’ın izniyle bizi kimse durduramayacak. Keşan’da yaşayan herkese sesleniyorum; ne olur belediyemize sahip çıkın.” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Helvacıoğlu, “Hani Dünya’nın başına koronavirüs felaketi, Türkiye’nin başına deprem felaketi geldi ya; Keşan’ın başına da gelen en büyük deprem, en büyük felaket Millet İttifakı’nın meclis üyeleridir. En büyük deprem meclis, en büyük koronavirüs meclis. Belediyeye ihanet ediliyor şuanda. Bu Keşan düşmanlığıdır. Hayır’larla bizi durduramayacaksınız. Keşan halkı sizi sandığa gömecek.” diye konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ