Reklam
Reklam

“BU SÜREÇTE YEREL İŞLETMELERİMİZ İÇİN GAYRETLE ÇALIŞTIK”

“BU SÜREÇTE YEREL İŞLETMELERİMİZ İÇİN GAYRETLE ÇALIŞTIK”
  • 04.02.2021
Reklam

Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Kadın Girişimciler Kurulu ile Genç Girişimciler Kurulunun, bugün düzenlenen basın toplantısında, 2020 yılı faaliyetleri değerlendirildi.

Keşan TSO’daki toplantı salonunda yapılan ve saat 13.00 sıralarında başlayan basın toplantısına; Keşan TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Günay ile Keşan TSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Şen, Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç ve Oda Muamelat Sorumlusu Burcu Avcu katıldı.

GÜNAY: “SALGIN SÜRECİNDE DE ÜYELERİMİZİN YANINDA OLMAK İÇİN GAYRETLE ÇALIŞTIK”

Toplantıda ilk olarak konuşan KTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Emine Günay şunları ifade etti: “Pandemi koşulları içerisinde geçen 2020 Yılını Keşan TSO Kadın Girişimciler olarak oda üyelerimiz için çalışarak geçirdik. Odamızın faaliyet alanı içerisinde olan Keşan, İpsala ve Enez ilçelerimizde kapısını çalmadığımız üyemiz kalmadı.

Saros Körfezi, sanayi siteleri, ticaret merkezleri, çarşı merkezleri ve tarım arazilerindeki odamız üyelerimize ve esnaflarımıza toplamda <120 bin adet üzeri ücretsiz maske> dağıtımı gerçekleştirdik.

Bu süreçte üyelerimizin her zaman yanında olduk. COVID-19 salgın sürecinin devam ettiği bu günlerde de Keşan TSO Kadın Girişimciler olarak ücretsiz maske dağıtımımıza devam ediyoruz.

Pandemi süresince odamız üyelerimizin taleplerini dinledik. Üyelerimizin ve bölgemizin ekonomik sorunlarını yeni normal hayat anlayışı kapsamında toplantılarımızı online platformlara taşıdık.

Üyelerimizin talep ve sorunlarını ilgili tüm bakanlıklarımıza aktardık. Kurumlarımıza ilettiğimiz talepler doğrultusunda %80 oranında olumlu cevaplar alınarak yeni düzenlemelerin yapılmasını sağladık.

Odamız üyelerimizin vergi ve SGK borcu yapılandırmaları için il ve ilçe bazlı görüşmeler yaparak, üyelerimizi daha kolay bir şekilde faydalandırdık.

Bu salgın sürecinde de üyelerimizin yanında olmak için gayretle çalıştık. Yeni normal hayat standartları çerçevesinde gerekli önlemlerimizi alarak üye ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

“KEŞAN TSO KADIN GİRİŞİMCİLER OLARAK EĞİTİMİ ÖNEMSİYORUZ.”

Keşan TSO Kadın Girişimciler olarak eğitimi önemsiyoruz.

Salgın döneminde öğrencilerimizin derslerinden geri kalmamaları için çalışmalar gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin derslerine katılmaları ve online eğitimlerine düzenli olarak erişim sağlayabilmeleri için Keşan TSO olarak <Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol> kampanyasını başlattık. Bu kampanya kapsamında çalışmalarımıza halen devam ediyoruz. Bu kampanyamıza ilave olarak TOBB tarafından ve odamız destekleri ile beraber bölgemizdeki 300’ün üzeri öğrenciye bilgisayar, laptop ve tablet temin ederek eğitimlerine destek olduk.

Keşan TSO Kadın Girişimciler Kurulu olarak salgın süresincede var gücümüzle çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

ŞEN: “ÇALIŞMALARIMIZA ARA VERMEDEN DEVAM ETTİK”

Daha sonra söz alan KTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Şen de 2020 yılında pandemiye rağmen Keşan TSO Genç Girişimciler Kurulu olarak çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini vurgulayarak açıklamasında şunları söyledi:

“Pandemi etkisi altında geçen 2020 yılında Keşan TSO Genç Girişimciler Kurulu olarak çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik.

Pandemi sürecinde sadece maske dağıtımı yapmadık. Bunun yanı sıra oda üyelerimize 10 binin üzeri hijyen kiti dağıtımı yaptık ve halen bu dağıtımlara devam ediyoruz.

Bu hijyen kitlerinin içerisine dezenfektan, kolonya, maske ve üyelerimizin idari para cezası ile karşılaşmamaları için bilgi broşürü ve afişler koyduk.

Keşan TSO Genç Girişimciler Kurulu olarak toplum sağlığını önemsiyoruz. Toplumun bilgilenmesi ve toplum sağlığına katkı sağlamak için afişlerimizi üyelerimizin işyerlerine astık.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan <Nefes Kredisi> ile oda üyelerine düşük faizli olarak 13,5 milyon TL bölgemize kazandırarak, bölge ekonomisine canlılık kattık. Zor günlerden geçilen bu süreçte yerel işletmelerimiz için gayretle çalıştık.

KOSGEB destekleri ile hizmet sektörü ve özellikle üretim sektörüne yönelik olarak 2020 yılında Keşan, İpsala ve Enez bölgelerimize toplam da 1.5 milyon TL hibe ve faizsiz kredi desteği sağladık.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ