Reklam
Reklam

BUGÜN KAOS YAŞANDI, YARIN İLGİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ…

BUGÜN KAOS YAŞANDI, YARIN İLGİLİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUZ…
  • 15.06.2019
Reklam

Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YSK) 1. oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT), Türkiye genelinde olduğu gibi bugün Keşan’da da yapıldı. Sınavın 2. oturumu Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 3. oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) ise yarın yapılacak.

Bugün saat 10.15’te başlayan sınav için öğrenciler sınav saatinden önce sınava gireceği okul bahçelerinde yerini aldı. Üst aramasının ardından öğrenciler sınav solanlarına alınırken, kapılar saat 10.00’da kapatıldı.

Sınav saatinde öğrencilerin rahatsız olmaması için veliler okul bahçelerini bile terk edip, okul etrafında ve civar cafelerde sessizce beklerken, aynı duyarlılık ise sürücülerden gelmedi.

Özellikle Yüksekokul ve Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lisenin bulunduğu güzergahlarda sürücüler, yaşanan trafik yoğunluğundan ötürü uzun süre klakson çaldı. Yüksekokulun yakınlarında ise verilen rahatsızlık nedeniyle kavga meydana geldi, olay yerine polis çağırıldı.

Yaşanan kavga ve gürültünün ardından gazetemiz muhabirine ulaşan vatandaşlar ise aynı durumun yarında yaşanmaması için hem sürücüleri duyarlı olmaya ilgilileri de göreve çağırdı.

“Çocuklarımızın geleceği ile oynanmasın!” diyen vatandaşlar, sınav yapılan okulların etrafında trafik polisi ve belediye zabıta ekibinin görevlendirilmesini istedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ