Reklam
Reklam

HEDEF: SIFIR ATIK

HEDEF: SIFIR ATIK
  • 25.07.2019
Reklam

Keşan Belediyesi, sıfır atık projesi kapsamında çevre  bilincinin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla ambalaj atık kafesleri koydu.

Belediye tarafından, şehir merkezinde nüfus yoğunluğunun olduğu, park ve bahçeler başta olmak üzere belirli alanlara ambalaj kafesleri monte edildi. Konulan kafeslerde kullanılmış plastik atıklar ve metal kutuların kaynağında ayrı toplanması sağlanacak.

Konuyla ilgili olarak yapılan çalışmaları Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Nuran Uslu yerinde inceledi.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Uslu, çevre bilincinin oluşması açısından önemli adımlar attıklarını ve çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Ambalaj atık kafeslerinden şu an için 10 tane temin ettiklerini ifade eden Nuran Uslu, “Erikli Sahili’nde bulunan festival alanımıza 4 adet ambalaj atık kafesi monte ettik. Kalan 6 adet ambalaj atık kafesini ise şehir merkezimizde belirli alanlara koyuyoruz. Ayrıca festivalin tamamlanmasının ardından 4 adet ambalaj atık kafesini de şehir merkezinde belirleyeceğimiz alanlara koyacağız. Ambalaj atık kafeslerini koyacağımız noktaları belirlerken nüfus yoğunluğunun fazla olduğu, kolay ulaşılabilen alanları seçmeye özen gösterdik. Ambalaj atık kafeslerimizin içerisine kullanılmış pet ve metal şişeleri atacağız.” dedi.

Söz konusu çalışmayla kaynağında ayrı çöp toplamayı hedeflediklerini dile getiren Uslu, “Bu çevre bilinci konusunda attığımız sadece bir adım. Bundan sonraki süreçte ise evlerde çöp ayrıştırma bilincinin oluşturulması noktasında adımlar atacağız. Geri dönüşüm konusunda gereken bilinci oluşturmamız gerek. Vatandaşımıza sıfırdan bir alışkanlık kazandırmayı düşünüyoruz. Bu belediyemizin sözleşmeli olduğu bir şirket ile birlikte yaptığımız çalışma.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ