Reklam
Reklam

EMİR VE YASAKLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK

EMİR VE YASAKLARA UYMAYANLARA CEZAİ İŞLEM UYGULANACAK
  • 26.03.2020
Reklam

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Meclis üyesi Ayhan Gevrek, Tarım ve Orman Bakanlığının corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında il, ilçeler ve köyleri kapsayan genelge doğrultusunda uyulması gereken kurallar hakkında açıklamada bulundu.

Gevrek, “İlimizde, ilçelerimizde ve köylerimizde açıkta ekmek satışları yasaklanmıştır. Ekmek imalatı yapan firmalar ve satış yerleri ekmeği kağıt ambalaj veya poşetle satacaktır. Genelgeye göre fırın, market ve bakkallarda ekmek satışı yapılacaktır. Pazar, kasap, manav ve şarküteri gibi yerlerde, sokaklarda ve seyyar araçlarda ekmek satışı yasaklanmıştır. Ekmek imalathanelerinde kağıt ambalaj ve poşet tedarik edilene kadar ekmek satışları imalat sonrası fırın, market ve büfelerde satış yapılacak ekmekler kilitli ve müşterilerin temas edemeyeceği şekilde muhafaza edilecek ve satış esnasında ekmek sadece personel tarafından müşterilere teslim edilecektir.” dedi.

Ekmek satışı yapan personelin eldiven ve maske kullanma zorunluluğu olduğunun altını çizen Ayhan Gevrek, şöyle devam etti: “Ekmek satışı yapan firmalarda para alan ve ekmek paketleyen personelin ayrı kişiler olması gerekiyor. Eğer iki işlemi de aynı personel yapacaksa, personel ilk olarak para tahsilatını yapacak ve daha sonra eldiven ve maske takılı olarak ekmeği teslim edecektir. Konuyla ilgili olarak denetlemeler yapılacak. Müşterilerin ekmeklere dokunmasına ve bu suretle satışın yapılmasına göz yuman esnaflar hakkında, emir ve yasaklara aykırılıktan cezai işlem uygulanacaktır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ