Reklam
Reklam

ÇAKIRLAR’DAN AKSAL’A CEVAP: “SİZİ, GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEYE DAVET EDİYORUZ”

ÇAKIRLAR’DAN AKSAL’A CEVAP: “SİZİ, GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEYE DAVET EDİYORUZ”
  • 25.02.2020
Reklam

İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in Keşan ziyaretindeki söylemlerine karşı yaptığı eleştiriye cevap verdi.

Akşenir’in, ülke çapında başlattığı esnaf ziyaretleri kapsamında, 19-20 Şubat 2020 tarihleri arasında Edirne ve ilçelerini ziyaret ettiğini anımsatan Çakırlar, Gerek Edirne gerek diğer illerde karşılaşılan şikayetler ve problemlerin birebir aynı olması, vatandaşın sıkıntılarının bölgesel olmadığının, ülke çapında ekonomik anlamda büyük bir çıkmazda olduğumuzu gözler önüne sermiştir.” dedi.

Orhan Çakırlar, şöyle devam etti: Sayın Genel Başkanımız her ne kadar programlarını esnaf ziyaretleri kapsamında yapmak istese de, vatandaşlarımızın yoğun ilgi ve alakasından dolayı ziyaretlerimiz miting havasında geçmektedir. Doğal olarak bunun sonucunda bazıları rahatsız olmaktadır.

Bu rahatsızlık BİRKAÇ gün önce zuhr etmiştir. Bu birkaç kelimesinide nerelerde kullanabileceğinizi anlamanız açısından da büyük harflerle yazıyorum.”

ÇAKIRLAR’DAN AKSAL’A CEVAP…

Çakırlar, Aksal’a ise şöyle cevap verdi: “Şimdi gelelim, İktidar Partisinin Milletvekili olan Fatma Aksal’ın açıklamasına istinaden bu konuda vereceğim cevaba; Sayın Genel Başkanımızın ‘O buna şunu dedi, bu şuna onu dedi, gibi konularla kimse kimseyi oyalamasın. Gelsinler buraya esnafı dinlesinler.’ cümlelerini hatırlatarak açıklamama devam etmek istiyorum.

Biz esnafının derdini dinleyeceğiz, çiftçinin derdini dinleyeceğiz, köylünün derdini dinleyeceğiz, kadınların derdini dinleyeceğiz, Emeklilikte Yaşa Takılanların  daha doğrusu ‘Saraya takılanların’ derdini dinleyeceğiz, evinde tencere kaynatamayan kadınlarımızın derdini dinleyeceğiz, genç, işsiz ve umutsuz kardeşlerimizin derdini dinleyeceğiz.

Sözleşmeli öğretmenlerin, askerlerin kamu çalışanlarının derdini dinleyeceğiz.

Sizin birkaç şehit diye tabir ettiğiniz Şehit ve Gazi Kahraman Mehmetçiklerimizin ailelerinin derdini dinleyeceğiz.

Vatandaşlarımızdan dinlediğimiz şikayetleri, problemleri ve dertleri Meclis kürsüsünden haykıracağız.

Sizi o konforlu hayatlarınızdan, rahat koltuklarınızdan kaldırıp gerçeklerle yüzleşmeye davet ediyoruz.

Kamuoyunda yanlış anlaşılmalara yol açmaması içinde Fatma Hanımın yapmış olduğu çirkin ittifak söyleminin muhatabı olmadığımızı Millet İttifakı adı altında yapmış olduğumuz ittifak bileşenleri arasında bahse konu siyasi parti olmadığını ve olamayacağını deklare etmek istiyorum.

Bu çirkin ithamların gerekçeleri geçmişte bu millete yaşattıkları Habur rezaletini, çadır mahkemelerini, OSLO’yu, peşmergelerin 29 Ekim’de davul zurnayla geçişlerini ve Barzani’yi kırmızı halı ile karşılamalarını unutturmaya çalışmaksa, hiç denemeyin.”

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ