Reklam
Reklam

ÇAKMAK: “KURALLARA NE KADAR UYARSAK, YAZ SEZONUNA DAHA RAHAT GİRERİZ”

ÇAKMAK: “KURALLARA NE KADAR UYARSAK, YAZ SEZONUNA DAHA RAHAT GİRERİZ”
  • 28.04.2021
Reklam

Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Çakmak, yarın başlayacak ve 17 Mayıs’a kadar devam edecek olan ülke genelindeki tam kapanma uygulaması ile ilgili üyeleri bilgilendirdi.

Tam kapanma uygulamasının, yarın saat 19.00’da başlayıp, 17 Mayıs saat 05.00’te sona ereceğini anımsatan Çakmak, “Tam kapalı sokağa çıkmasının yasak olduğu günlerde Keşan Lokantacı Kahveci Ve Otelciler Esnaf Odamız üyelerinden sadece yeme -içme yerleri hizmet verilebilecektir. Lokanta, restoran, kafeterya, pastane, kebapçı ve börekçiler sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterebileceklerdir.” dedi.

Yeme-içme yerlerinin online yemek sipariş firmaları Ramazan ayı sonuna denk gelen 13 Mayıs 2021 Perşembe günü saat 24.00’e kadar paket servis yapabileceğini kaydeden Hüseyin Çakmak, şunları ifade etti: Yeme-İçme yerleri ile online sipariş firmaları Ramazan ayının sona ermesi ile birlikte saat  01.00’e kadar paket servis yapabilecektir.

Ekmek çıkaran fırınlar ve unlu mamuller ruhsatlı iş yerleri  hizmete devam edeceklerdir.

Vatandaşlarımız ekmek ve unlu mamul ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak şartıyla ikametlerine yürüme mesafesinde olan fırına gidip gelebileceklerdir.

Ayrıca sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde; bakkal, manav, market, kasap, kuruyemiş ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek. Vatandaşlar araç kullanmamak şartıyla ikametine en yakın işletmelerden ihtiyaçlarını karşılayabileceklerdir.

Bakkal, market, manav, kuruyemiş, kasap ve tatlıcılar online sipariş firmaları evlere servis şeklinde satış yapabilecekledir.”

Çakmak, tam kapanma uygulamasında, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan yerler ve kişileri de şöyle sıraladı:

– Üretim ve imalat tesisleri inşaat faaliyet ve çalışanları

– Oteller ve konaklama yerleri ve burada çalışanlar

– Sebze-Meyve ve su ürünleri toptancı halleri ile burada çalışanlar

– Ekmek üretimi yapan fırın ve unlu mamuller  ruhsatlı iş yerleri ve çalışanları

– SSK-Bağ-Kur, banka, elektrik, su, doğal gaz vb. ödemelerini yapacak kişiler sokağa çıkma yasağından muaftırlar.

Banka ve kamu kurumlarında 10.00- 16.00 saatlerinden hizmet verileceğini de belirten Hüseyin Çakmak, şunları söyledi: “Halkımızın ve esnaflarımızın tam kapanma ile ilgili kurallara ve tedbirlere uymalarını bekliyor. Bir an önce koronavirüs belasından inşallah kurtuluruz. Esnaflar olarak nefes alırız.

Kurallara ne kadar sadık kalıp uyarsak yaz sezonuna daha rahat ve hazırlıklı gireriz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ