Reklam
Reklam

ÇALIŞMALAR, AĞAÇLARIN TAŞINMASIYLA BAŞLADI

ÇALIŞMALAR, AĞAÇLARIN TAŞINMASIYLA BAŞLADI
  • 18.05.2022
Reklam

Mercan Ailesi tarafından Enez Kavşağı yakınlarında bulunan alana 112 Acil Sağlık İstasyonu yapılıyor.

Söz konusu alandaki çalışmalar, ağaçların taşınmasıyla başladı.

Konuyla ilgili bugün saat 13.00 sıralarında basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya; Keşan Belediye Başkan yardımcıları Yakup Balcı, Nuran Uslu ve Tahir Özçınar, Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç, Park ve Bahçeler Birimi Sorumlusu Pelin Sençper Biçer ile Fen İşleri Müdürlüğü teknik ekibi ve Mercan Ailesi adına Cüneyt Yüksekdağ katıldı.

Basın açıklamasında ilk olarak Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı konuştu.

Balcı, Enez Caddesi’nde Mercan Ailesi tarafından Müjgan Mercan Acil Sağlık İstasyonu kurulacağı alandaki ağaçların söküm çalışmalarına başlayacaklarını belirterek, “Her zaman olduğu gibi çevreye önem veriyoruz. Çalışmanın yapılacağı bölge Efes yolu üzerinde. Trafik anlamında merkezi bir noktada. Kavşaklara yakın. Nasıl Çamlıkent bölgesindeki 112 Acil istasyonu ne derece önemliyse buraya yapılacak olan istasyon da o derece önemli olacak. Ağaçlarımızın seralarımıza naklini gerçekleştireceğiz. Bu konuda herkesin gönlü rahat olsun.” dedi.

Daha sonra söz alan Erdi Kılıç da şunları söyledi: “Söz konusu alanda 112 acil istasyonu yapılması planlanmaktadır. 2 katlı bir istasyon ve toplamda 204 metrekare inşaat alanı olacak. Enez Caddesi’nde cephesi olacak ve araçlar buradan giriş-çıkış yapacaklar. Projemiz valilik tarafından onaylanmıştır. Müjgan Mercan 112 Acil İstasyonumuzun yapımına Mercan Ailesi tarafından önümüzdeki günlerde başlanacaktır. Hayırlı olmasını diliyoruz. 112 istasyonumuzun olacağı bölgedeki ağaçların köklerini güzelce açarak, saklamasını yapıp seralarımıza nakillerini gerçekleştireceğiz. 25 ağacın nakli gerekiyor. Sadece inşaat alanındaki ağaçları taşıyacağız.”

Daha sonra yeniden söz alan Yakup Balcı, her belediye personelin ismine ağaç diktiklerini hatırlattı.

Cüneyt Yüksekdağ ise Müjgan Mercan Acil Sağlık İstasyonu’nun Mercan ailesinin Keşan’a kazandıracağı 3. 122 acil sağlık istasyonu olduğunu dile getirdi.

Yakup Balcı, basın mensuplarından gelen “Keşan Belediyesi olarak daha önce de ağaç taşıdı ve nakil edilen ağaçların çoğu kurudu. Bu ağaçların taşınmasında nasıl bir yöntem uygulayacaksınız.” sorusuna şu yanıtı verdi: “Orada %20 civarında bir kaybımız oldu ancak onların yerine de ağaç diktik. Hatta her belediye personelinin ismine ağaç diktik. Atatürk Stadı’ndan sökülen ağaçlar, buradakiler kadar genç değildi. Onlar daha yaşlı ağaçlardı. İnşallah buradaki ağaçların yaşaması için elimizden gayreti göstereceğiz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ