Reklam
Reklam

CANALP: “EDİRNE’DEN AYRILIRKEN DERİN BİR HUZUR İÇERİSİNDEYİM”

CANALP: “EDİRNE’DEN AYRILIRKEN DERİN BİR HUZUR İÇERİSİNDEYİM”
  • 14.05.2022
Reklam

Batman Valiliği’ne atanan Edirne Valisi Ekrem Canalp, bugün Keşan’a veda ziyaretinde bulundu.

Saat 15.30 sıralarında Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne gelen Edirne Valisi Ekrem Canalp, burada Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Vali Canalp, kendisini karşılayan herkesle tek tek tokalaştı ve helallik aldı. Canalp, Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’ne hatıra fidanı dikti.

“EDİRNE’DE BİR TANE VATANDAŞIMDAN DAHA KEM SÖZ İŞİTMEDİM”

Daha sonra basın mensuplarına açıklamada bulunan Ekrem Canalp, şunları dile getirdi: “16 Mayıs 2022 Pazartesi günü, saat 13.00 itibariyle de Edirne Valiliği önünde yapacağımız vedalaşmayla birlikte Edirne’den ayrılmış olacağım. 3.5 yıl geçti Edirne’de. Edirne’nin 253 köyünün neredeyse tamamını en az 1 defa, yüzde 80’inini de en az 2 defa diğer kısımlarını da değişik sayılarla tekrar tekrar görme imkanım oldu. Halkımızla, köylerimizle, beldelerimizle, ilçelerimizle sürekli beraber olma imkanı oldu. Ben tüm Edirnelilere ve Keşanlılara içtenlikle şükranlarımı arz etmek isterim. Diyebilirim ki bu kadar ziyaretin içerisinde ben bir tane köyümde, bir tane beldemde bir tane vatandaşımdan daha kem söz işitmedim. Dolayısıyla Edirnelilerdeki bu nezaket, bu zarafet, bu incelik, bu adap benim için hafızamda kalacak en güçlü eserdir. Edirne’de 3.5 yılın 2 yılı pandemiyle geçti. Ama ben buna rağmen aktif, dinamik, heyecanlı valiliği 4 4’lük yapma imkanı buldum. Hiçbir şekilde gazdan ayağımı çekmedim. Hiçbir şekilde frene basmadım. Hiçbir şekilde geri vitesim olmadığı içinde çok rahat ettim. Edirne’den ayrılırken derin bir huzur içerisindeyim. Kafamda tasarlamış olduğum her şeyi yapma imkanım oldu. Bu doğrultuda bana yardımcı olan, bu yolda benimle birlikte yürüyen bütün kamu görevlisi arkadaşlarıma, bütün mesai arkadaşlarıma ve de Edirnelilere, Keşanlılara içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Gönlümüzün bir parçası hep Edirne’de, hep Keşan’da kalacak. Uzaktan da olsa sizlerin başarısını, sizlerin heyecanını takip etmeye devam edeceğim.”

YILMAZ: “ALLAH YOLUNU, BAHTINI AÇIK ETSİN”

Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz da şunları söyledi: “Sayın valimizi gönderiyoruz. Üzgünüz. Allah yolunu, bahtını açık etsin. Sayın valimizi Edirne’ye yaptığı hizmetlerle anacağız. 3 Nehir 1 Şehir Projesi herhalde Türkiye’deki en göze çarpan projelerden biri olacağına inanıyorum. Sayın valime onun için şükranlarımı arz ediyorum.” diye konuştu.

HELVACIOĞLU: “KEŞANLI HEMŞEHRİLERİMİZ ADINA BİZ HAKLARIMIZI HELAL EDİYORUZ”

Keşan’a katkılardan dolayı Vali Canalp’e teşekkür eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da “Az önce Gıda İhtisas OSB’yle ilgili son imzaları attı. İnşaata hazır hale getirdi valim. Keşan’a verdikleri önemden dolayı da yaptıkları hizmetten dolayı da çok memnun olduğumuzu belirtmek isteriz. Keşanlı hemşehrilerimiz adına biz haklarımızı helal ediyoruz. Yolu açık olsun. Kalbi, yüreği, gönlü burada. Keşan’ı daha iyi şekilde anmak üzere burada güzel günler bıraktı. Üzüntülüyüz ama Batman’ın da ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. İyi bir doktor gidiyor Batman’a. Hem belediye başkanlığı hem de valilik yapacak Batman’da sayın valim. Bu da Batmanlıların ne kadar şanslı olduğunu gösteriyor. Edirneli fahri hemşehrimiz olarak kendisini her zaman anacağız.” diye konuştu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Vali Canalp’e plaket ve geri dönüşümle yapılan hediye takdim etti. Vali Canalp daha sonra katılıcılarla hatıra fotoğrafı çekildi.

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ