Reklam
Reklam

ÇELİKTUĞ ÖZTÜRK: “HEM 26 EKİM HASTA HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI”

ÇELİKTUĞ ÖZTÜRK: “HEM 26 EKİM HASTA HAKLARI GÜNÜ’NÜ KUTLADI”
  • 25.10.2021
Reklam

Özel Keşan Hastanesi Hasta Hakları Sorumlusu Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, ‘26 Ekim Hasta Hakları Günü’ nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı.

Çeliktuğ Öztürk açıklamasında, şunları ifade etti: “Bir sağlık kuruluşuna sağlık hizmeti almak için başvuran herkesin, hizmetten genel olarak faydalanma, eşitlik ilkesi içinde hizmete ulaşma, bilgilendirme, kuruluşunu seçme ve değiştirme, bilgi isteme, mahremiyet özeni, tedaviyi reddetme ve durdurma, sağlık hizmetini güvenli bir ortamda alma, dini vecibelerini yerine getirebilme ve saygınlık görme hakları vardır. Zaten birimimizde de, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyet ve şikâyetleri her daim değerlendirilmektedir. Hastaların şikayeti, memnuniyeti görüş ve önerisi ya da teşekkür etmek istediği personel olması durumunda, sağlık hizmeti aldığı hastanelerdeki ‘Hasta Hakları Birimi’ne başvurmaları gerekiyor.

Hastanın, haklarını koruma sürecinde  bize rahatça ulaşmalarını sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetler sürdürmekteyiz.
Faaliyetlerimizi sürdürürken, hasta yakınları, hastalar anketlerden, mesajlardan, telefon görüşmelerinden ve maillerden bize ulaşabiliyorlar. Bizlere ulaşıp rahatça görüşlerini aldıktan sonra çözüm sürecine gidiyoruz. Hasta iletişim birimi bizim için önem arz ediyor. Hem hastane hem de sağlık sektörü olarak kendimizi daha iyi bir yere taşıyabilmek adına hastalarımızın görüşleri bizim için önemlidir.

26 Ekim Hasta Hakları Günü’müzü kutluyorum.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ