Reklam
Reklam

CHP GRUP SÖZCÜSÜ TÜMER, BAŞKAN HELVACIOĞLU’NU ALLAH’A HAVALE ETTİ!

CHP GRUP SÖZCÜSÜ TÜMER, BAŞKAN HELVACIOĞLU’NU ALLAH’A HAVALE ETTİ!
  • 11.09.2019
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanlığında düzenlenen toplantıda konuşan CHP’li Belediye Meclisi üyesi ve Grup Sözcüsü Feridun Tümer, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu Allah’a havale etti.

Keşan’da yol, kaldırım ve asfalt yapımı için Meclis toplantısında kredi çekilmesine yönelik red oyu kullanmalarından ötürü, Başkan Helvacıoğlu tarafından haksız yere eleştirilip, halkın karşısında farklı bir durum ortaya çıkarıldığını belirten Tümer, red oyu vermelerinin gerekçelerini anlattı.

Açıklamasına, Başkan Helvacıoğlu’nun tahlisiz söylemine değinerek başlayan Feridun Tümer, Keşan Belediyesi Çok Amaçlı Pazaryeri Kompleksi için ‘ucube’ tabiri kullandığını ancak bu ‘ucube’ diye tabir ettiği kompleks yapılırken, kendisinin Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olduğunu ve oda binasında yaptığı açıklamada, çok güzel bir alışveriş merkezi olacağı yönünde methiyeler düzdüğünü söyledi. Tümer, Belediye Başkanı makamına geldikten sonra da Helvacıoğlu’nun, başta Bursa Belediye Başkanı olmak üzere kendisine ziyarete gelen Belediye Başkanlarına, kompleksten aynı övgüyle bahsettiğini anımsattı.

Krediye red oyu vermeleri ile ilgili de Tümer, “Başkan Meclis’teki konuşmamızı ya algılayamadı ya anlamadı ya da işine öyle geldi! Bizler kredi tarihinin yanlış olduğunu söyledik. Çünkü kendi Grup Sözcüsü kredilerin 12 Eylül’de 4-5 puan düşeceğini söyledi. Cumhurbaşkanı da aynı şeyi söyledi. Başkan asfaltlamanın Nisan-Mayıs gibi başlayacağını belirtti. Biz 6 ay faiz ödeyeceğiz. 242 bin TL faizi var. Parayı alıp bankaya koyup, faiz mi ödeyeceğiz. Biz aynı şeyi kumların kiralanmasında da yaşadık. Belediye Meclisi üyelerimiz bulundukları komisyonlarda çalışıyorlar. İmar Komisyonunda 9-10 tane madde vardı. Keşan kamuoyu bilsin kim ne kadar çalışıyor ne için mücadele ediyor. AKP’li üyeler İmar Komisyonunun son iki toplantısına mazeretleri nedeniyle katılmadı. Keşan’da çok büyük problem olan 5 metre çözümü için CHP’li ve İYİ Partili üyeler 4 toplantı yaptı. Tam sonuca varılacaktı ki AK Partili Komisyon üyesi hiç konuşulmayan bir şeyi söyledi. Bizler Keşan için taşlın altına elini koymaya hazırız ama halkın, belediyenin, Keşan’ın menfaatini koruyarak. Hep para konuşuluyor. Biz, ‘Kumları alma demedik, halkın menfaatine yararlandır.’ dedik. Ben artık seçim beyannamelerini açalım diyorum. Her mahalleye kreş, Kent Müzesi, huzurevi, bu konular hep kapatılıyor ve başka gündem oluşturuluyor. Yaptığı iyi şeyleri de destekledik, tebrik ettik. Biz eleştiriyoruz ama eleştirirken de öneri getiriyoruz. Asfaltlama için de şu an zamanı değil diyoruz. Kapılar açık. İhtiyaç dahilinde kapı kapalı değil. Başkan bizi halka havale etmiş, ben de Mustafa Beyi Allah’a havale ediyorum.” dedi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ