Reklam
Reklam

CHP İLÇE BAŞKANI PEKCAN, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERI VE ŞEHITLERI ANMA GÜNÜ NEDENIYLE MESAJ YAYIMLADI

CHP İLÇE BAŞKANI PEKCAN, 18 MART ÇANAKKALE ZAFERI VE ŞEHITLERI ANMA GÜNÜ NEDENIYLE MESAJ YAYIMLADI
  • 17.03.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yazılı bir açılama yaptı.

Pekcan açıklamasında, şunları ifade etti: “Türk ordusunun Çanakkale’de vermiş olduğu bu büyük mücadele; sadece Dünya tarihi üzerinde oluşturduğu büyük etkiyle değil, Türk savaş sanatının uygulanış tarzı ve başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kanlı mücadelede ön plana çıkardığı kahramanlarımız, askeri dehalar, Türk askerinin doğasında bulunan insani değerlerin savaş sahasında göstergesidir, dünya savaş tarihinde örneği bulunmayan müstesna bir olaydır.

Çanakkale Zaferi vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin engelleri aşabileceğinin en güzel örneğidir. Türk milleti bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların tesiriyle kaybettiği özgüveni yeniden kazanmıştır.

Çanakkale Zaferiyle birlikte, Şehitler Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde kutsal vatan topraklarımızı canları pahasına müdafaa etmiş aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla hatırlıyoruz.

Türk milleti ve özellikle Türk gençliği Türk ulusunun bu kutsal emanetini muhafaza ve müdafaa edecektir. Bizlere bu büyük zaferin gururunu emanet eden Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere mücadeleye katılan tüm kahramanlarımız ve milletimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ