Reklam
Reklam

CHP İLÇE BAŞKANI PEKCAN GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

CHP İLÇE BAŞKANI PEKCAN GAZİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
  • 18.09.2020
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan, Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Pekcan mesajında, şunları ifade etti: “Türk ulusuna gurur veren, her zaman övünülecek eşsiz destan ve zaferlerle dolu tarihine adlarını yazdıran gazilerimiz, Türk ulusunun tarih boyunca ödün vermediği bağımsızlık ve özgürlük tutkusunun bir yaşam ilkesi olduğunun en değerli simgelerindendir.

Güzel yurdumuz üzerinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir.

Bağımsızlık mücadelemizin ve Kurtuluş Savaşı’nın Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazi’ unvanının verilişinin 99. yılını ve bu vatan uğruna Gazi olmuş tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle andığımız 19 Eylül’ün gururunu yaşıyoruz.

Bu anlamlı günün, ulusumuzca, yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak anılması, bizlere büyük kahramanlara karşı olan vefa borcu ve şükranlarımızı bir nebze de olsa sunma olanağı tanımıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerinde ilerleyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağını kararlılıkla bir kez daha vurguluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’nda, yurt içinde ve yurt dışında savaşmış, terörle mücadelede görev almış tüm şehitlerimizi saygıyla gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ