Reklam
Reklam

CHP İLÇE BAŞKANI YILDIZ, HEM GENELİ HEM DE YERELİ ELEŞTİRDİ

CHP İLÇE BAŞKANI YILDIZ, HEM GENELİ HEM DE YERELİ ELEŞTİRDİ
  • 11.09.2019
Reklam

CHP Keşan İlçe Başkanı Heves Yıldız, bugün, beraberinde bazı yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclisi üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

CHP İlçe Binasında saat 15.00’te başlayan toplantıda konuşan Yıldız, gündeme dair açıklamada bulunurken, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nu da eleştirdi.

9 Eylül’ün CHP’nin 96. kuruluş yıldönümü olduğunu anımsatan ve Keşan’da da kutladıklarını belirten Heves Yıldız, “Daha sonra aynı gün İl Başkanlığımızın düzenlediği törene katıldık. Ardından İl Danışma Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Böylece ilimizde 31 Mart seçimlerinin değerlendirmesini yaptığımız toplantıları bitirmiş olduk. Bundan sonraki  süreçte kongre takvimimizin açıklanmasını bekliyoruz. Geçen hafta içerisinde Genel  Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınıyorum. Kendisine daha önce de defalarca bu tür saldırılar yapılmıştır. Ancak failleri yakalanmamış, yakalananlar ceza almamıştır. Kendilerini korumak korumak için tüm imkanları seferber edenler, bu ülkede  maalesef muhalefet liderini koruyamıyor.” dedi.

Ülkemizdeki adalet duygusuna olan inancı sarsmaya yönelik bu tür davranışları da kınıdıklarını kaydeden Yıldız, “Hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar Genel başkanımızın da dediği gibi kimse bizi yolumuzdan döndüremez kendisine geçmiş olsun diyor, bir daha böyle saldırıların yaşanmamasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Geçen hafta içinde yaşanan bir diğer gelişmenin ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na verilen hapis cezası olduğuna dikkat çeken Heves Yıldız, şunları ifade etti: “Sahte deliller ve mesnetsiz iddialarla kaybettiklerini geri almaya çalışanlara inat, il başkanımızın yanındayız, kendisi İl başkanı seçildikten 2 gün sonra, 6 yıl önce attığı tweetler nedeniyle dava açılmıştı. Geçtiğimiz hafta içinde 9 yıl 8 ay hapis cezası verildi. Bu karar siyasidir. Adaletin vesayet altına alındığının delilidir. İstanbul’daki  başarının cezasıdır. Ama umudumuzu kaybetmedik, hukuk  ve adalet halkın vicdanında tecelli edecek, İstanbul’dan gelenler İstanbul’dan gidecek.”

Keşan’ın gündemini fazlasıyla meşgul eden bir diğer konunun da, Keşan Belediye Meclisi toplantısında red oyu verilen krebi talebi ile ilgili Heves Yıldız, şunları söyledi: “Bunu siyasi kaygılarla yaptığımız söyleyen Sayın Helvacıoğlu’na tekrar hatırlatmak istiyoruz ki, Keşan’ın menfaatlerine uymayan hiçbir kararın altına imza atmayacağız. Keşan halkının parasını çarçur ettirmeyeceğiz. Kendileri, bunu başarısızlıklarına şimdiden kılıf uydurmak için yapıyorlar diye düşünüyoruz, yüksek faizle borçlanarak hizmet herkes yapar, mühim olan kendi imkanlarımızla en düşük maliyetle yapmaktır.

Caddelerin isimlerini sayarak, ‘Bu caddeleri kullanan vatandaşlarımızdan özür diliyoruz, kredi kullanılmasına izin vermeseniz de  bu yolları yapacağız  söz veriyoruz.’ diyor.

Bizim de demek istediğimiz tam olarak budur,madem kredi kullanmadan yapabilecek gücümüz var, neden kredi kullanacağız?

Tabi ki yapacaksınız, bu bir lütuf değil,görevinizdir. Zaten Keşan’da yol ve asfalt yapmayacaksınız da ne yapacaksınız, tüm alt yapısı hazır bir Keşan teslim ettik. Son iki yıldır yapılan doğal gaz çalışmaları tamamlandığında zaten hizmet anlamında yol ve kaldırımdan başka yüksek maliyetli yatırım gerektiren başka projeniz yok.

Keşan halkından bize gelen tepkilerde çok doğru bir karar aldığımızı gösteriyor. İsraf Belediyeciliğinin örneklerine yakın zamanda hepimiz şahit olduk. Bunun Keşan’da yaşanmaması için halkımız tarafından bize verilen yetkinin sorumluluğunu taşıyoruz. Denetleme  yetkimizi, halkın vicdanında kabul görmeyen her girişiminizde yetkimiz dahilinde kullanmaya devam edeceğiz.

Keşan halkı sizden; istihdamla ilgili projelerinizi bir an önce hayata geçirmenizi istiyor. İnanın ki şu anda Keşan’ın en büyük sorunu işsizlik, belediye olarak enerjimizi ve kaynaklarımızı bu yönde harcamamızı  bekliyorlar. Üretimle ve istihdamla ilgili projelere öncelik verilmesini bekliyorlar.”

Bir diğer konunun da, sanki CHP ve İYİ Partili Belediye Meclisi üyelerinin tüm kredi taleplerini reddediyor izlenimi verilmesi olduğunu kaydeden Yıldız, şöyle dedi: Geçen haftaki belediye meclisi toplantısında aynı meclis üyeleri  3 adet içme suyu  sondaj kuyusu için istenen  479 bin TL’lik kredi talebini onaylamışlardır. 2 aylık kredi ve  ihale aşaması süreceği göz önüne alındığında, mevsim itibarıyla uygulamada aksaklık olacağı öngörülerek reddettiğimiz kredi talebi, gerek görüldüğünde kendi imkanlarımız devreye  sokulamıyorsa ve faiz oranı daha uygun olacaksa tekrar değerlendirileceği de grup sözcümüz tarafından belirtilmiştir. Tekrar söylüyoruz, eğer kendi imkanlarımızla  bu güne kadar 10 km asfalt yol yaptıysak talep edilen caddeler ki 7,5 km yolu da yapabiliriz. Asfalt şantiyesini hazır buldunuz, geliştirerek daha da işlevsel hale getirip, kapasiteyi arttırarak Keşan halkının hizmetine sunabilir, yetmediği yerde karayollarından destek taleb edebilirisiniz.

Öncelikle bahsedilen caddelerde yapmanız gereken doğalgaz bağlantılarını tamamlamaktır. Şu anda tamamen durmuş olan bu çalışmayı, kaldırım ve asfalt yapımından önce çözmek zorundasınız.

Sayın Helvacıoğlu’nun  dünkü açıklamasında ‘Sanayi caddesini asfaltlayacaktık’ dediğini gördük. Meclis tutanaklarında da görüntülerde de bu yolun dahil olmadığını biliyoruz. Bu yanlışı düzeltmiş olalım halkımız bu konuda  bilgilendirmiş olalım. Burada yapmaya çalıştığı bizi sanayi esnafına hedef göstermektir. Ama herkes bilsin ki bahsettiği projeye o yol dahil değildi.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ