Reklam
Reklam

CHP MİLLETVEKİLİ OKAN GAYTANCIOĞLU: “PARA VERMİYORSUNUZ EN AZINDAN DERECE VE KADRO VERİN”

CHP MİLLETVEKİLİ OKAN GAYTANCIOĞLU: “PARA VERMİYORSUNUZ EN AZINDAN DERECE VE KADRO VERİN”
  • 23.06.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, TBMM Başkanlığına, pandemi sürecinde büyük özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini içeren bir kanun teklifi verdi.

Teklifle sözleşmeli olarak çalışan sağlık çalışanları kadroya geçirilirken, pandemi hastanelerinde görev yapanlara da bir kereye mahsus olmak üzere istedikleri yerlere tayin hakkı verilecek.

AK Parti’nin sağlık çalışanlarının büyük fedakârlıklarla verdiği mücadeleyi kendi başarısı gibi sunmaya çalıştığını ancak iş sağlık çalışanlarının emeğinin karşılığını vermeye gelince yan çizdiğini öne süren Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, “AKP’nin sağlık çalışanlarına maddi hiçbir katkısı olmayacağı gibi bu konuda da gelecek tekliflere destek vermeyeceklerini biliyoruz. 3600 ek gösterge sözü bile öylece havada duruyor. Sağlık çalışanlarımıza en azından derece, sözleşmeli olanlara kadro ve pandemi sürecinde çok yıpranmış olmaları nedeniyle istedikleri yerlere tayin hakkı verilmesini içeren bir kanun teklifini TBMM Başkanlığına verdik.” dedi.

Kanun teklifi ile üç konuda düzenleme yapılacağını belirten Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu; sözleşmeli çalışanların kadroya geçirilmesini, bütün sağlık çalışanlarına birer derece verilmesini ve pandemi hastanelerinde çalışanlara istedikleri yere tayin hakkı verilmesini teklif ettiklerini söyledi.

Her zaman büyük özveriyle çalışan ve buna karşı hak ettiklerini maddi ve manevi olarak alamayan sağlık çalışanlarının fedakârlıklarının bu pandemi sürecinde biraz daha kamuoyunun gözü önüne geldiğini belirten Gaytancıoğlu, sağlık çalışanlarının başarılarından kendisine pay çıkarak hükümetten sağlık çalışanlarına küçük de olsa destek beklediklerini sözlerine ekledi.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ