Reklam
Reklam

CKD, SAĞLIK PERSONELİ İÇİN KAMPANYA BAŞLATIYOR

CKD, SAĞLIK PERSONELİ İÇİN KAMPANYA BAŞLATIYOR
  • 06.04.2020
Reklam

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Corona virüsü (Kovid-19) salgını kapsamında hayatlarını feda eden sağlık emekçilerinin, görev şehidi sayılması gerektiği ve konu ile ilgili kampanya başlatılacağı belirtildi.

ERK OĞUZ: “GÖREV BAŞINDA KAYBEDİLEN SAĞLIK PERSONELİNİN ‘GÖREV ŞEHİDİ’ SAYILMASI İSTENDİ”

Konuyla ilgili ise, CKD Genel Merkezi tarafından iletilen yazılı açıklamayı, CKD Keşan Şubesi Başkanı Avukat Nilüfer Erk Oğuz, şu şekilde duyurdu: “Savaşlarda ön cephede görev alanlar, canlarını ilk feda etmeyi kabul edenlerdir. O savaş, ilk fedailerin canlarını vermesiyle başlar ve öyle kazanılır. Ön cephenin fedaileri, geride kalanların can evine yerleşir ve bir daha unutulmazlar. Tüm dünyayla birlikte Türkiye’mizi de saran Kovid-19 salgınına karşı verdiğimiz savaşın ön cephedeki fedaileri sağlık ordumuzun çalışanlarıdır. Sağlık çalışanlarımız evlerinden, sevdiklerinden ayrıldılar, ‘Milletimize ve insanlığa söz verdik’ diyerek salgın hastalıkla savaşın en ön cephesinde yerlerini aldılar. Hastalananlar iyileşip ayağa kalkınca yeniden görev başına koştu. Bütün sağlık emekçileri göz bebeğimiz oldu, ayaklarına taş değmesin diye dua ediyoruz. Ama yitirdiğimiz savaşçılarımız var. Onlar hastalarının başında hastalandılar ve sevdiklerini bize emanet ederek aramızdan ayrıldılar. Ve aynı vatan savunmasındaki Mehmetçik gibi, bir daha unutulmamak üzere can evimize yerleştiler. Milletimiz, görevi başında hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımızı daima minnetle hatırlayacaktır. Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu salgında hayatını kaybeden ilk hastamızın doktorlarından Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu nezdinde, kaybettiğimiz sağlık emekçilerinin anıları önünde saygıyla eğiliyor; Devletimizden, Kovid-19 salgını sırasında, Kovid-19 hastalarını tedavi ederken kendi de hastalanarak hayatını kaybeden sağlık çalışanlarımıza ‘görev şehidi’ unvanının verilmesi için gerekli düzenlemeleri yapmasını talep ediyoruz.

Sağlık ordumuzun ‘görev şehitleri’ için üzerimize düşeni yapmak üzere Milletimizi bu kampanyayı desteklemeye çağırıyoruz. Saygılarımızla.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ