Reklam
Reklam

ÇOCUK EVİ’NDE BAYRAM

ÇOCUK EVİ’NDE BAYRAM
  • 30.10.2020
Reklam

Edirne Badem Çocuk Evi Akademi’de minikler Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Türk ulusuna en değerli armağanı olan Cumhuriyetimizin 97. yılını küçük yüreklerinde büyük gurur, heyecan ve coşkuyla kutladı.

Edirne Badem Çocuk Evi Akademi’de minikler günlerdir heyecanla Cumhuriyet Bayramı için hazırladıkları etkinliklerini üzeri beyaz altı kırmızı giyinerek sahne alıp sundu. Pandemi süreci nedeniyle miniklerin velileri çocuklarını video ve canlı yayınlar ile izledi. Her yaş grubu kendi sınıfında güne özel hazırlandı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle kutlamalar başladı. 29 Ekim etkinlikleri konulu sergileri ile önce minikler fotoğraf çekildi. Ezberledikleri şiirlerini okuyup, şarkılarını söyledi.

Türk bayrağı ve Mustafa Kemal Atatürk‘ün maket posteri ile poz veren minikler ardından sınıflarında hazırladığı kareografi gösterilerini ellerinde Türk bayraklarıyla birlikte sergiledi. Gün sonunda her yıl olduğu gibi okulda hazırlanan Cumhuriyet pastalarını hep birlikte afiyetle yedi.

Övgü sınıfı öğrencileri de öğretmenleri Irmak Atalık eşliğinde gösterilerini başarıyla sundu ve diğer çocuklar gibi etkinliklerini velileri sosyal medya üzerinden görebilme olanağı buldu.

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA

Öte yandan Mustafa Kemal Atatürk‘ün birçok resmini bir araya getirip sınıf panosu için parmak boya eşliğinde minik elleriyle el baskısı yapan Övgü sınıfı minikleri ezberlediği 29 Ekim adlı şiiri okuyup, ‘Yaşa Mustafa Kemal Paşa’ adlı şarkıyı hep bir ağızdan söyledi. Bayraklar eşliğinde dans edip sınıfça hazırladıkları pano etkinlikleri, sergileri için hazırladıkları parmak baskısı ile Atatürk silüeti, boyama çalışması ile Atatürk ve çocuklar etkinliği, çay ile yaptıkları Atatürk resmi sanat etkinliği sınıf sergisinde yer aldı.

Veliler de çocuklarının bayram coşkusu ve kutlamalarını sosyal medya üzerinden izleyip takip etti ve pandemi nedeniyle buruk bir kutlama yaşadıklarını ifade etti. (Hudut Gazetesi/Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ