Reklam
Reklam

ÇÖPLER ARTIK DAHA HIZLI TOPLANACAK…

ÇÖPLER ARTIK DAHA HIZLI TOPLANACAK…
  • 16.06.2019
Reklam

İl Genel Meclisinin AK Partili üyeleri Halil Bayazıt ve İsmail Keleş, Haziran ayı meclis toplantılarının sona erdiğini belirterek, alınan kararlar hakkında bilgi verdi.

Toplantıların bir hafta boyunca devam ettiğini kaydeden Bayazıt ve Keleş, yaptıkları ortak açıklamada şunları ifade etti: “Komisyonlarımızda bölgemiz ve Keşan’ımız için yararlı ve faydalı kararlar almaya, bölgemize ve Keşan’ımıza artı getirecek fayda sağlayacak ne varsa yapmaya çalışıyoruz. Bilindiği gibi 2019/Mart ayındaki mahalli idareler seçimlerinde AK Part,den İl Genel Meclisi üyesi seçilerek görevimize başladık. Yaklaşık iki ay önce de Köylere Hizmet Götürme Birliği encümenine seçilerek Keşan köylerine layık olan en güzel hizmeti yerine getirmek için çalışıyoruz. 45 köyümüz var ve çöplerini yaz-kış Köylere Hizmet Götürme Birliğinin çöp toplama araçlarıyla topluyoruz. Kış aylarında aksamalar olmasa da yaz aylarında yoğunluğun başlamasıyla aksamalar oluyor.  En çokta aksamalar Gökçetepe, Sazlıdere, Mecidiye, Erikli, Danişment, Yayla ve bu civardaki köylerimizde yaşanıyor. Yaz aylarında nüfusun artması, tatilcilerimizin çok olması sebebiyle çok sorun yaşıyorduk.

Bu ay yapılan toplantıda, İl Genel Meclisinin aldığı kararla Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliğine, tüm ödeneği Edirne il Özel İdaresi destek hizmetleri bütçesinden olmak üzere, sıfır kilometre bir adet çöp kamyonunu almaya karar verdik. Böylelikle artık köylerimizdeki çöp toplama işlemi daha hızlı ve uygun şekilde olacak. Keşan’ımıza yapılan bu hizmetlerden dolayı İl Özel İdaresindeki çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Keşan ve köylerimiz için daha çok çalışacağız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ