Reklam
Reklam

İLK İBADET YARIN CUMA NAMAZI İLE BAŞLAYACAK

İLK İBADET YARIN CUMA NAMAZI İLE BAŞLAYACAK
  • 28.05.2020
Reklam

İçişleri Bakanlığının kararı doğrultusunda, 29 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ülke genelindeki camiler öğle ve ikindi namazları kılınmak üzere yeniden ibadete açılacak. Namazlar, camilerin avlu ve bahçelerinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak ve maskeli kılınacak. Camilerimizde ilk ibadet yarın Cuma namazı ile başlayacak.

Keşan Belediyesi tarafından da, yarın camilerin ibadete açılacak olması nedeniyle şehir merkezindeki camilerde dezenfekte çalışması yapıldı.

Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaları Keşan Belediye Başkan Yardımcıları Nuran Uslu ile Mahmut Yıldırır yerinde inceledi. Çalışmalar sırasında bilgi veren Uslu, “İlçemizde COVİD-19 önlemleri kapsamında ibadete kapatılan camiler yarın ibadete açılacak. Bu kararın açıklanmasının ardından Keşan Belediyesi olarak tüm camilerimizde dezenfeksiyon çalışmalarına başladık. Normalleşme ile birlikte önlemleri de arttırarak Cuma namazları kılınacak camilerde İlçe Müftülüğümüz ile ortaklaşa olarak sosyal mesafe bantları çekiyoruz. Vatandaşlarımızdan ibadetlerini yerine getirirken maskelerini takmalı ve sosyal mesafe kurallarına uymalarını istiyoruz. Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz.” dedi.

Mahmut Yıldırır da, camilerin ibadete hazırlandığını ifade ederek, “Camilerimizi öğle ve ikindi namazları için güvenli bir şekilde ibadete açmak için temizliğe önem verdik. Virüslere, bakterilere etkili dezenfekte ile son bir kez halkımızın güvenli bir şekilde ibadet etmesi için çalışmalara başladık ve tüm camilerimizi dezenfekte ettik. Bu çalışmalarımız devam edecektir. Gerekli çalışmalar Keşan Belediyesi Veterinerlik İşleri Müdürlüğümüz tarafından sürdürülecektir.” diye konuştu.

KEŞAN’DA YARIN CUMA NAMAZI KILINACAK OLAN CAMİLER ŞÖYLE:

Çamlıkent Camisi bahçesi

Hacı Mümine Özkaya Camisi bahçesi

Hersekzade Ahmet Paşa Camisi bahçesi

Hersekzade Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesi

İzzetiye Mahalle Camisi bahçesi

Karaağaç Camisi bahçesi

Kurtuluş Özkaya Camisi bahçesi

Paşayiğit Mahalle Camisi bahçesi

Sanayi Camisi bahçesi

Sarayavluları Camisi bahçesi

Sosyal Konutlar TOKİ Camisi bahçesi

Yukarı Zaferiye Mahalle Camisi bahçesi

ÖĞLE VE İKİNDİ NAMAZI KILINACAK CAMİLER DE ŞUNLAR:

Yörüker Camisi

Ensaray Camisi

Aşağı Zaferiye Camisi

Hacı Mehmet Ağa Camisi

Bekir Varnalı Camisi

Tahta Camisi

İki Minareli Çarşı Camisi

Yeni Sanayi Mescidi

İstasyon Mahalle Camisi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ