Reklam
Reklam

“CUMHURİYET MEYDANI PROJESİNİ UYGULAYACAĞIZ”

“CUMHURİYET MEYDANI PROJESİNİ UYGULAYACAĞIZ”
  • 24.09.2020
Reklam

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Köy Garajı’ndaki yıkımla ilgili bir işyeri sahibinin açtığı dava sonrası mahkemenin verdiği ‘Yürütmenin durdurulması’ kararına ilişkin olarak “Keşan’ın gelişmesini engelliyorlar.” dedi.

Helvacıoğlu, yarı olimpik yüzme havuzunun ihalesini kazanan firma ile yapılan sözleşme imzalama töreninin ardından, basın mensuplarının Köy Garajı’ndaki yaşananlarla ilgili sorularını yanıtladı.

“BEYANI DA DOĞRU DEĞİL”

Mustafa Helvacıoğlu, bir iş yeri sahibinin yıkımla ilgili açtığı davada mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı vermesi konusunda şunları söyledi: “Durdurma kararı sadece bir kişiyle ilgili. <Tebligatı almadım> diye beyan etti ama belgeyi sunmadı. Zaten beyanı da doğru değil. Biz de karşılık verdik, mahkemeye başvurduk. Yürütme durdurma kararı alan şahıs kendisine tebligat gelmediğini söylüyor ama teslimatın yapıldığı güne dair evraklar zabıtada var. Tebligat sırasında çekilmiş fotoğraflar da var. 23 Haziran 2020 tarihinde kendisine tebligat gitmiş, aldığına dair imza atmamış tutanağa <İmza atmıyorum> diye yazmış. <Haberim yok, kimse gelmedi> diyemez. Bunu da mahkemeye sunduk.

<Mahkemeyi kazandı> diye bir şey yok. Sadece durdurdu. Mahkeme bizden 15 gün içerisinde savunma bekledi. Biz çok donanımlı gittik ve bilgileri verdik. Sonucu bekliyoruz. Cuma günü sonucun olumlu bir şekilde sonuçlanacağını düşünüyoruz.

İdari mahkemeler söyle işler: Gider başvurursun, mahkeme de <Dur bakalım doğrusunu öğrenelim> der ve karşı tarafı da dinleyerek karar verir. İdari mahkeme durdu diye inşaat duracak değil. Yıkım devam ediyor. Boşaltmalar da devam edecek. Biz esnafımızı mağdur eden bir yaklaşımda bulunmadık. 7 yıl önce hazırlanmış Mehmet Özcan’ın projeleri var. O da diğerleri de bu işin niyetine girmiş.”

“CHP KEŞAN İLÇE BAŞKANI PEKCAN’A DA CEVABIM VAR”

Konuyla ilgili olarak daha sonra geniş bir açıklama yapacağını ve CHP Keşan İlçe Başkanı Recep Pekcan’a cevap vereceğini kaydeden Başkan Helvacıoğlu: “Orası başlarına yıkılacak durumda. Depreme dayanıklı değil. Çok kötü durumda. Orada çalışılır mı? CHP Keşan İlçe Başkanı Sayın Recep Pekcan’a da cevabım var. Her şey hazır. Mahkeme sonucunu alayım öncelikle.

Biz ne hata yapıyoruz? Başlarına yıkılacak. Sözleşmesi yok. Hukuksal anlamda çıkarma yetkimiz de var. Zaman kazanmak istiyorsa bilemem. Ama Keşan’ın gelişmesini engelliyorlar. Buna CHP’liler de yardım ediyor. Keşan’ın gelişmesini durduramazsınız. Halk bunun hesabını sorar sizden. Dersimi çalıştım. Mahkeme sonucunu bekliyorum. CHP’lilere ayrıca cevabımı vereceğim.” dedi.

Mustafa Helvacıoğu, Köy Garajı’nda yolcu indirip bindiren araçları da geçici bir süreliğine İtfaiye Müdürlüğü’nün eski binasının bulunduğu oto parka ya da Şehirler Arası Otobüs Terminali’ne yönlendirmeyi düşündüklerinin altını çizdi.

“ORASI BİR MEYDAN OLACAK”

“Cumhuriyet Meydanı projesini uygulayacağız.” diyerek sözlerine devam eden Helvacıoğlu, son olarak şunları dile getirdi: “O meydan; ya kentsel dönüşümün içine girecek ya da bizim kendi projemiz olan Cumhuriyet Meydanı projesini uygulayacağız. Sonuçlar henüz gelmediği için lanse edemiyorum. Kentsel dönüşümle ilgili projelerimizi bekliyoruz. Sonuçta orası bir meydan olacak.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ