Reklam
Reklam

DEMEKLE OLMAZ!”

“<KAPATTIM> DEMEKLE OLMAZ!”
  • 19.11.2020
Reklam

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, hükümetin COVİD-19 tedbirleri gerekçesiyle birçok iş yerini kapattığını ancak bu iş yerlerinden geçinenlerle ilgili bir şey yapmadığını belirtti.

Konuya ilişkin TBMM’de açıklama yapan Doç. Dr. Gaytancıoğlu, “<Kapattım.> demekle olunmuyor. Kapattığınız yerlerde çalışanların geçimini temin ederek olunuyor.” dedi.

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıolu, TBMM’deki konuşmasında şunları söyledi: “Başından beri işe yarar bir politika uygulanmadığı için, dümensiz bir gemi gibi fırtınalı denizde gidiyoruz. Hükümet yeni kapanma kararları aldı. Daha önceki kapanmada fatura vatandaşlarımıza çıkmıştı. Yine aynı şey olacak gibi görünüyor.

Buradan AKP’ye sesleniyorum. Başta kahvehaneler olmak üzere kapatılan iş yerlerine destek olun. Buraların kiraları devletçe karşılansın. Mal sahibi devlet kurumları ise kira alınmasın.

Kapatılan iş yerlerindeki esnafımızın Bağkur primleri devletçe ödensin ve bu esnafa en az asgari ücret miktarınca aylık ödeme yapılsın. Yine bu iş yerlerinde çalışanların sigorta primleri devletçe ödensin ve en az asgari ücret miktarınca ödeme yapılsın.

Bunlar Türkiye’nin bütçesi içinde hiç de önemli olmayan miktarlar tutar. Bugün esnafımıza sahip çıkma zamanıdır. Şimdi esnafın yanında olacaksanız olun bu iş yarına kalırsa artık çok geç olur. Unutmayınız ki esnaf 5’ten büyüktür.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ