Reklam
Reklam

DEVLET YAPIYOR, HIRSIZLAR ÇALIYOR!

DEVLET YAPIYOR, HIRSIZLAR ÇALIYOR!
  • 27.07.2020
Reklam

Son yıllarda hırsızların meskeni haline gelen Mutafa Kemal Paşa Mahallesi’ndeki Şehit Er Akın Buluş İlkokulunun  içler acısı durumu, bugün bir kez daha dile getirildi.

Önce dışındaki demirden olan malzemeleri, ardından camları kırarak içeriye giren hırsızlar tarafından muslukları, lambaları, güvenlik kameraları, kapı kolları kısacası hurda olarak satıldığında paraya çevrilebilecek her türlü malzemeleri çalınan okul, eğitim yuvası olmaktan çıktı.

Bahçesindeki Atatürk büstünün yanında bulunan bayrak direklerinden birisinin bile sökülerek çalındığı okul, artık hırsızların staj merkezi haline geldi.

Alt zeminde bulunan pencerelerine korkuluk yaptıran yöneticiler, korkulukların da kesilerek çalınmasının ardından altlarda kalan pencerelere duvar ördüğü görüldü.

Son olarak musluk bataryaları çalınan okula Keşan Belediyesi tarafından labavo ve musluk bataryası verildi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi olarak bugün, Şehit Er Akın Buluş İlkokulunu ziyaret etti ve okuldan 25-28 Haziran 2020 tarihlerinde çalınan ve zarar gören 40 adet musluk bataryası ve okul malzemelerini, öğrencilerin eğitim hayatının aksamaması için temin ettiklerini bildirdi ve alınan malzemeleri okula teslim etti.

 

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Kalfalar ile Keşan Belediyesi tarafından temin edilen malzemeleri Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Şehit Er Akın Buluş İlkokulu Müdürü Hakan Bozbey’e teslim eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, “27-28 Haziran tarihlerinde Şehit Er Akın Buluş ilkokulumuzda 40 adet musluk bataryası çalınması ve okul içerisinde bazı malzemelere zarar verilmesi olayı meydana gelmişti. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından suçlular yakalandı. Keşan Belediyesi olarak eğitim yuvalarımız bizim için çok değerli ve kıymetli. Çocuklarımız ne kadar iyi şartlarda eğitim alırsa ülkemizin geleceği o kadar iyi olur. Okulumuzda meydana gelen bu talihsiz olay sonucunda biz de Keşan Belediyesi olarak nasıl destek olabiliriz diyerek okul müdürümüz ve muhtarlığımız ile çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yeni dönemde öğrencilerimizin mağdur olmaması için belediyemiz tarafından Milli Eğitim işbirliği içerisinde okulumuzun eksikliklerini tamamladık. Geleceğimizi şekillendirecek olan çocuklarımızın eğitimlerini en iyi şartlarda yapabilmesi için belediye imkanları dahilinde her türlü desteğe devam edeceğiz. Kendimizi çocuklarımıza karşı sorumlu hissediyoruz. Çocuklarımızın huzurlu ve sağlıklı koşullarda eğitim imkanına kavuşması bizim için en büyük ödüldür. İlkokullarımızdan üniversitemize kadar hiçbir çocuğumuzu yalnız bırakmayacağız.” dedi.

Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediyesi ve Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okula sahip çıktığını ancak bölgede yaşayan vatandaşların da okullarına sahip çıkmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Mustafa Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Bayram Ali Kalfalar da okulun güvenlik ve malzeme eksikliğini anlattı ve başta bölge halkı olmak üzere tüm ilgililerin okulun ve öğrencilerin geleceğine sahip çıkması gerekliliğini belirtti.

Kalfalar, destek nedeniyle Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na ve Keşan Belediyesi ile personeline teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ