Reklam
Reklam

DEVLETİN AYIBINI KAPATIYORLAR!

DEVLETİN AYIBINI KAPATIYORLAR!
  • 15.12.2019
Reklam

Enez Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü Dernek üyeleri tarafından, dün, Hamzadere Barajı etrafındaki sulama kanallarına oto lastiği bağlandı.

Orhaniye/Yapıldak ve Orhaniye/Akhoca yönünde yaklaşık 100 metre aralıklarla 2,5 kilometrelik bölümde 25 adet oto lastiği, üstten 2 metrelik çelik halat, alttan da 5/6 numara naylon yaka ipiyle, 40’ar cm’lik 12’lik demir kazıklara bağlandı.

Dernek üyeleri, böyle bir çalışmayı, yaşanan ölümlere seyirci kalmamak adına ve örnek olması açısından gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, “Bu ölüm kanallarına kaza veya dikkatsizlik sonucu düşenlere can eli olması için bağladık.” dedi.

Dernek üyeleri tüm bölge avcılarına, çiftçilere ve tarla sahipleri ile kurum ve kuruluşlara da şöyle seslendi: “Hamzadere Barajı sulama kanallarında yaşanan ölümlere lütfen seyirci kalmayın. Özellikle bu kanallara cephesi olan çeltik vs. tarla sahipleri cephesi kadar ikişer üçer lastik bağlasa ölümler %90 önlenir. Bölgede faaliyet gösteren tarım kuruluşları, ziraat odası, sulama kooperatifleri, çevre köylerin muhtarları; her köy 25’er lastik bağlasa bu sorun çözülür. Bölgemizdeki Avcılar derneklerine de sesleniyoruz lütfen siz de 25’er lastik bağlayın. Ölüm kanalları bölgesinde can kayıplarını önlemek adına alınabilecek en çabuk tedbir yöntemi bu.”

Dernek üyeleri, ayrıca bu bölgeye giden vatandaşları da şöyle uyardı: “Avcılarımız, hayvancılıkla uğraşanlarımız, çiftçilerimiz, lütfen bu kanallara çok dikkat ediniz, yalnız olarak arkadaşsız ava gitmeyin, yanınızda 4 /5 metrelik ip bulundurun, bu kanallardan boş olsa dahi yalnız çıkılmaz, özellikle eksili havalarda, kar, sis, buz, tipi olduğunda çok tehlikeli. Bu ölüm kanalları sadece ful dolu olduğunda tehlikesiz ve o zaman burada fare bile boğulmaz.”

Öte yandan, Koyuntepe-Yenikarpuzlu beldesi bölgesindeki su kanalına, geçtiğimiz günlerde Keşanlı genç avukat Hakan Çağıl Taşdelen aracıyla kaza yaparak düşmüş ve araç bulunmasına karşın Taşdelen’in tüm arama çalışmalarına rağmen yaklaşık 63 saat sonra kanalda cesedine ulaşılabilmişti. Kanalda daha önce de ölümler yaşanmıştı. Sulama kanalları etrafında güvenlik açısından hiçbir önlem alınmaması ise vatandaşın tepkisine neden oluyordu.

 

 

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ