Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ, DUMANLI DAĞLARDA KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ YAPTI

DOÇEK EKİBİ, DUMANLI DAĞLARDA KEŞİF YÜRÜYÜŞÜ YAPTI
  • 07.01.2020
Reklam

EKİKeşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ekibi, “Dereler Özgürce Akmalı” başlığı altında bir süredir devam eden faaliyetler dizisinde bu kez de Lapseki’nin Güneyinde bulunan Dumanlı Dağlardaydı.

Dumanlı Dağların “Karanlıkdere Vadisi”nde gerçekleştirilen keşif yürüyüşüne, 21 kişi katıldı.

İki gün boyunca sırt çantası ve tam teçhizatlı ekipmanlarıyla yürüyen ekip, Dumanlı Dağlarda kar örtüsüyle karşılaştı.

Yürüyüşçüler faaliyet boyunca adeta dört mevsimi bir anda yaşadı. Kar ve buzla başlayan faaliyet ikinci gün ılık bir bahar havasında devam etti.

 

Ekip Dumanlı Dağlardaki “Karanlıkdere Vadisi” boyunca patikaları kullanarak vadi sonundaki alanda kamp yaptı. Gündüz nispeten ılık olan hava gece ve ertesi sabah suların buz tuttuğu bir havaya döndü.

Yürüyüşçüleri soğuktan çok patikalar üzerine devrilen heybetli kayın ağaçları oldukça zorladı, başka geçiş noktası olmayan ve patikayı kapatan ağaçların arasından geçmek zorunda kalan ekip, bu noktaları kazasız belasız tamamladı.

Gece kurt ve çakal ulumaları eşliğinde çadırlarında kalan ekip, ertesi gün güneşli bir havada böğürtlenler ile kaplı dar patikalardan geçerek faaliyetlerini planladıkları noktada tamamlamış oldu.

Keşan DOÇEK Başkanı Hakan Eşme, “Doğa yürüyüşlerimiz yanında hem bölgede yeni yürüyüş parkurları oluşturmak hem de önümüzdeki günlerde gerçekleştireceğimiz uzun ve zorlu faaliyet için bir deneyim olacak bu etkinliğimize katılan tüm arkadaşlarımıza, katılamasalar da bizleri her zaman destekleyen Büyük DOÇEK Ailesine ve ayrıca VELBİS’i temsilen Mehmet Erkul, YANBİS’i temsilen Güven Bilecen, SİLBİS’i temsilen Reha Eekici ve Kemal Caner arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu zorlu faaliyet, ekip uyumu, deneyim ve özveri ile gerçekleşti. Önümüzdeki günlerde yine farklı bir vadi ve bölgede kış koşulları altında bir keşif yürüyüşü için şimdiden hazırlanıyoruz.” dedi

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ