Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİ, IŞIKLI’DA YÜRÜDÜ

DOÇEK EKİBİ, IŞIKLI’DA YÜRÜDÜ
  • 09.12.2019
Reklam

Doğayı ve doğa sporlarını kent insanına tanıtıp sevdirmeyi amaçlayan Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) ekibi, geçtiğimiz hafta sonu Enez’in Işıklı köyü yakınlarında bir doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Her hafta sonu açmış oldukları farklı parkurlarda yüzlerce kişiyi doğa ile buluşturan ve doğa sporlarının bölgemizdeki öncü kuruluşu olan Keşan DOÇEK ekibi, sisle başlayıp sonrasında yumuşayan bir havada, küçük büyük her yaştan 65 katılımcı ile yürüdü.

Eski adı Arnavutköy olan Enez’e bağlı Işıklı köyünde sabah saatlerinde başlayan yürüyüş, sert geçen hafta içindeki hava koşullarından sonra oldukça yumuşak sayılırdı. Sonbahar havasında yürüyen katılımcıların bu mevsimde böylesi bir hava ile karşılaşmaktan tedirgin oldukları da gözlendi.

Öğle yemeği molasını eskiden Manastır olarak kullanılan ve adına bundan dolayı Manastır mevkisi denen yerde veren yürüyüşçüler, yemek sonrası sonbaharın coşkusunu yemyeşil çayırlar üzerinde halay çekerek değerlendirdi. Çocuklar ağaçlara tırmandı, oyunlar oynadı. Öğleden sonra hava sıcaklığının artmasıyla katılımcıların “Şifalı Çamur” adını verdikleri gevşeyen toprak bir zeminden geçen yürüyüşçüler, faaliyetlerini sorunsuz bir şekilde başladıkları yer olan Işıklı köyünde tamamladı.

Keşan DOÇEK ile yürüyen Kadriye Taşkaya, “Doğanın kalbinde, huzurlu ve dingin bu ortamda yürümek, bana çok iyi geliyor. DOÇEK ailesi ile iyi ki tanışmışım. Çarşamba akşamları DOÇEK ile voleybol maçlarına, pazar günleri ise yürüyüşe elimden geldiğince katılıyorum.” dedi.

Keşan DOÇEK yöneticileri ise yaptığı açıklamada; faaliyete katılan ve sonbahar ile kış coşkusunu birlikte paylaşan tüm arkadaşlara teşekkür etti.

Yöneticiler ayrıca, hafta içi Salı ve Perşembe akşamları bisiklet antrenman turları, Çarşamba akşamları da voleybol karşılaşmalarının devam ettiğini gelecek hafta ise doğa yürüyüşü için “Karakız” adı verilen ve Karlıköy yakınlarındaki bir parkurda doğa yürüyüşü gerçekleştireceklerini bildirerek, faaliyetlerine doğa sever herkesi davet etti.

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ