Reklam
Reklam

DOÇEK EKİBİNE, İSTANBUL’DAN GELEN KONUKLAR DA EŞLİK ETTİ

DOÇEK EKİBİNE, İSTANBUL’DAN GELEN KONUKLAR DA EŞLİK ETTİ
  • 22.07.2019
Reklam

Temmuz ayının sıcağına aldırış etmeyen deneyimli bisikletçiler “Grabuna Parkuru” adını verdikleri güzergahta pedal çevirdi.

Kalabalık ve deneyimli bir ekiple “Keşan-Mercan-Korudağlar-Çamlıca” arasındaki zorlu parkurlara giren Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK) bisikletçilerine, İstanbul’dan gelen konuklar da eşlik etti.

Trakya’nın bereketi ve sembolü olan sapsarı ayçiçeği tarlaların arasından geçip Korudağların ıssız patikalarında pedal çeviren bisikletçilerin ilk durağı Mercan köyü oldu.

Çay molasını Mercan köyünün koyu gölgeli kahvesinde veren DOÇEK Bisiklet Takımı, daha sonra adını Çamlıca köyünün eski adı olan Grabuna’dan alan parkura girdi.

Sıcak yaz güneşinin etkileyici olduğu saatlerde geçilen kurumuş dereler, otla kaplı patikalar deneyimli bisikletçilere heyecan dolu saatler yaşattı.

DOÇEK bisikletçilerinin içinde keyif, macera, heyecan barındıran faaliyetleri Çamlıca köyündeki mola sonrasında Keşan’da son buldu.

Faaliyete İstanbul’dan katılan DOÇEK İstanbul Fan Klüp Sorumlusu Ergun Oskay, “DOÇEK, bizler için büyük bir aile ve bu heyecan dolu güzel parkurları ve faaliyetleri bu aile ile paylaşmaktan, bu ailenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Fırsatım olsa bütün faaliyetlere katılmak isterdim.” dedi.

Keşan DOÇEK yetkililerinden Metin Bali de, “Bu hafta sonu kalabalık bir ekiple zorlu ve bir o kadar da heyecanlı parkuru kazasız belasız bitirmenin keyfini yaşıyoruz. Salı ve Perşembe günleri yapmış olduğumuz antrenman turlarının bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde büyük etkisi olduğunu bir kez daha yaşayarak gördük. Tüm ekibe bu sıcak günde bu güzel parkurları pedalladığı ve ekip ruhunu bir an bile olsa elden bırakmadığı için çok teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ