Reklam
Reklam

DOÇEK ÜYESİ ANNELER “YAVRULARIM BİZ GELDİK” ETKİNLİĞİNE KATILDI

DOÇEK ÜYESİ ANNELER “YAVRULARIM BİZ GELDİK” ETKİNLİĞİNE KATILDI
  • 27.04.2022
Reklam

Keşan Doğa Çevre ve Kültür Derneği (DOÇEK)’ne üye anneler, 57. Alay Yürüyüş Komitesi tarafından Seddülbahir Tekkekoyunda düzenlenen “Yavrularım Biz Geldik” etkinliğinde Ege’nin mavi sularına şehitlerimiz anısına kırmızı karanfiller bıraktı.

Çanakkale Kara Muharebelerinin başladığı gün olan 25 Nisan tarihinde düzenlenen etkinlikte savaşların en büyük acısını çeken anneler olduğundan hareketle, şehit olan Mehmetçikler için “Yavrularım Biz Geldik” başlığında yapılan çağrıya Trakya’nın birçok il ve ilçesinden anneler katılım sağladı.

Katılımcıların ilk buluşma noktası Bolayır oldu. Katılımcılar Bolayır’da oluşturulan 57. Alay Akademisini ziyaret etti. Daha sonra anma töreninin yapılacağı Seddülbahir-Tekkekoyu’na geçen katılımcılara, burada 57. Alay Yürüyüş Komitesi Başkanı Hikmet Selim Yılmaz günün anlamına değinen bir konuşma yaptı.Konuşmasında Yılmaz, “25 Nisan, bu topraklar için, toprağa düşmüş oğulları için gözyaşı dökmüş, acı çekmiş annelerimizin yüreğinin ferahladığı gün olmalıdır.Bizler gözyaşı döken annelerimizi ve Mehmetçiklerimizi hiç unutmadık.25 Nisan’da Şehitliklerde annelerimizin sesi yükselecek. Çocuklarımız vatanları için toprağa düştü. Onlar bu ülkenin geleceğini çizdi ve şimdi anneler ‘Yavrularım biz geldik, huzur içinde uyuyun.’ diyerek tüm dünyaya seslenecekler.” dedi.Konuşma sonrasında, Çanakkale Muharebelerinde şehit düşen askerler anısına “Yavrularım Biz Geldik” denilerek, denize karanfiller bırakıldı.

Anma töreninin ardından rehberler eşliğinde şehitlikler gezildi ve etkinlik sona erdi.

DOÇEK üyesi anneler; törende emeği geçenlere, törene katılanlara ve araç desteğinden dolayı Keşan Belediyesine teşekkür etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ