Reklam
Reklam

DR. DEDEMEHMET: “KAN STOK DURUMUMUZ KRİTİK SEVİYEYE GELDİ”

DR. DEDEMEHMET: “KAN STOK DURUMUMUZ KRİTİK SEVİYEYE GELDİ”
  • 07.12.2020
Reklam

Edirne Kızılayı tarafından, Keşan’a düzenlenen ve 2 gün süren kan alımı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

6 Aralık 2020 Pazar günü Keşan’a gelen ve Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlanan Kızılay TIR’ında, 2 gün kan alımı yapıldı.

Kan Bağış Merkezinde görevli Doktor İbrahim Dedemehmet, Keşanlıların her zaman olduğu gibi pandemi döneminde de kan bağışına duyarlılık gösterdiğini söyledi.

“KAN STOK DURUMUMUZ KRİTİK SEVİYEYE GELDİ”

Bağışlarından ötürü Keşanlı vatandaşlara teşekkür eden Dedemehmet, şunları ifade etti:

“Türk Kızılay’ı Edirne Kan Bağış Merkezi olarak, hastalarımızın kan ihtiyacını karşılama noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Karşılıklı, düzenli, gönüllü kan bağışını toplumun her kesimine yaymak zorundayız. Bilindiği üzere dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadele ediyoruz. Bu süreçte de kan bağışlarımızda ciddi bir düşüş oldu. Yaz döneminde salgının biraz hafiflemesiyle stoklarımız biraz iyi durumdaydı fakat salgının 2. dalgasının yaygınlaşması, stoklarımızı ve kan bağışlarını olumsuz yönde etkiledi. Kan stok durumumuz kritik seviyeye geldi. Hastaların kan ihtiyacını karşılamakta zorlanıyoruz diyebiliriz. Bu anlamda da çalışmalarımız devem ediyor. Keşan, kan bağışında her zaman duyarlı davranmıştır. Keşan halkının kan bağışı her zaman yüksektir. Son dönemde de Keşan’da kan bağışında çok düşüş olmadı. Dün sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen 50 ünite gibi bir kan bağışı aldık.”

Kan bağışı kampanyasının bugünkü bölümünde de vatandaşlar, yaşanan yoğunluktan ötürü bağışta bulunmak için adeta sıra bekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ