Reklam
Reklam

BAŞVURULAR, PROJE OFİSİNE ELDEN TESLİM EDİLECEK

BAŞVURULAR, PROJE OFİSİNE ELDEN TESLİM EDİLECEK
  • 22.10.2020
Reklam

AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, bugün yaptığı açıklamada, köyden kente göçün azaltılması, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi ve sayısının artırılması amacıyla hayata geçirilen “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Sebebim Var” projesiyle ilgili bilgi verdi.

Projede, kendi adına küçükbaş havyan yetiştiriciliği yapan veya daha önceden yapmış olanların, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması gerektiğini ifade eden Kılınç, şu bilgileri verdi: “Azami 7 yıl olacak kredi süresince, işletmede, dişi küçükbaş hayvan sayısı 100 başın altına düşmemesi gerekiyor. Ziraat Bankası tarafından proje kapsamında havyan ve yem alınması için üretici başına kullandırılabilecek yatırım ve işletme kredisi toplam 150 bin TL olup, yatırım kredilerinde 100 bin TL’ye kadar sıfır faiz, 1 yıl ödemesiz dönem ve azami 7 yıl vade, işletme kredilerinde 18 ay vade ve düşük faiz uygulanacaktır. Proje kapsamında kullandırılacak kredilerin ana teminatını kefalet değerliliği bulunan 2 gerçek ya da tüzel kişi kefaleti ve krediye konu hayvanların rehni ile süt, et, canlı hayvan ve destekleme bedellerinin temkili oluşturmaktadır.”


Başvurular için Keşan Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Proje Ofisi kurulduğunu kaydeden Gürcan Kılınç, müracaatların proje ofisine elden teslim edildiğini bildirdi.

Başkan Kılınç, projeyle ilgili başvuru şartlarını da şöyle sıraladı:

-18 yaşını doldurmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
– Halen kendi adına koyun yetiştiriciliği yapıyor olmak,
– Asgari 150 baş kapasiteli ağıl sahibi (mülk/kira) olmak,
– Projeden faydalandığı takdirde hayvan sayısını asgari 100 başa çıkarmak,
– Yıllık kaba yem ihtiyacının %50’sini yetiştirme imkanına sahip olmak,
– Mera kullanma imkanına sahip olmak,
– Kredi kullanmaya engel hali olmamak.
Gürcan Kılınç, başvuruların valilik bünyesinde kurulacak komisyon tarafından değerlendirileceğini ve uygun bulunanların Ziraat Bankası’na iletileceğini belirtti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ