Reklam
Reklam

DURAĞI VAR AMA MİNİBÜSÜ YOK!

DURAĞI VAR AMA MİNİBÜSÜ YOK!
  • 12.02.2020
Reklam

Keşan’ın ilk toplu kooperatifi olma özelliğini de taşıyan Yuvam Evleri’ndeki durağa, yolcu minibüslerinin gelmemesi başta yaşlı ve öğrenciler olmak üzere, o bölgede yaşayan vatandaşların mağduriyetine neden oluyor.

Konuyla ilgili defalarca talepte bulunulmasına rağmen, bu konuda hiçbir gelişme yaşanmadı.

Keşan Belediyesince toplu taşıma yapıldığı yıllarda ilk durak olma özelliğini taşıyan ve devamında kooperatif eline geçmesiyle durağın aktif olarak çalışmasının ardından, yeni devlet hastanesinin faaliyete geçmesiyle birlikte artık bu durakta hizmet verilmiyor.

S.S. 25 No’lu Keşan Şehiriçi Minibüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin yeni yönetimine seslenen ve kurdukları WhatsApp hattına dikkat çeken bölgedeki vatandaşlar, “Bizler yaşlı insanlarız ve akıllı telefonlarımız yok. O nedenle sizin o hattınıza da şikayet yollayamayız. Bu yüzden size basın yoluyla sesleniyoruz: Minibüslerimizi geri istiyoruz. Durağımız boş durmasın, minibüslerle dolsun. Yıllarca bizlere hizmet veren durağımız yeniden canlansın. Bizler artık yürümekte bile zorlanırken, evimize gelmek için minibüse bile binsek, 200 metre yürümek zorunda kalıyoruz. Bunu kışı, yağmuru, sıcağı var. Bu acil durumu bir an önce çözün ve yarım saatte bir hizmet veren minibüsleri yeniden Yuvam durağına getirin.” şeklinde konuştu.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ