Reklam
Reklam

DURMAZ: “OHAL DERHAL KALDIRILMALIDIR”

DURMAZ: “OHAL DERHAL KALDIRILMALIDIR”
  • 27.02.2023
Reklam

Sol Parti Keşan İlçe Başkanı Ali Erol Durmaz, bugün yaptığı basın açıklamasında, OHAL’in derhal kaldırılması gerektiğini ifade etti.

“BU TALANI DURDURUN!”

Durmaz, “Enkazın altında kalan yalnızca kentlerimiz değil, AKP’nin çürümüş sistemidir.” şeklinde başlayan açıklamasında şunları ifade etti: “Şimdi tek adam rejimi, yeniden inşa sürecini de OHAL’le zapturapt altına almaya çalışıyor. İlk hamlesi de mera ve orman alanlarını talana açmak oldu. Yaptıkları yapacaklarının garantisidir. Derhal durun! Bu talanı durdurun!

20 yıllık rant ve talan politikasının yıktığı kentleri, halkın iradesinden bağımsız bir şekilde yeniden kurmak mümkün değildir. Ancak ve ancak deprem bölgesinde yaşayan yurttaşlarımızın katılım süreci örgütlenerek, kentlerin dokusunu, tarihini, demografisini gözeterek, bilimsel raporlarla, teknik ve demokratik kurumların katılımıyla kentlerin yeniden inşası mümkündür. Bu enkazı siz yarattınız siz kaldıramazsınız.”

“OHAL DERHAL KALDIRILMALIDIR”

Ali Erol Durmaz açıklamasına şöyle devam eti: “Kentlerimizi başımıza yıkan gerici, akıl dışı, rantçı zihniyete karşı; bilimle, akılla, yurttaşlarımızla hep birlikte karşı çıkacağız ve kentlerimizi yeniden inşa edeceğiz.  

OHAL ile ancak yeni ve kalıcı bir yıkım yaratabilirsiniz. Buna izin vermeyeceğiz. Eş, dost, yandaş, müteahhit ağınızla, liyakatsiz kadrolarınızla yaratığınız yıkımı OHAL kararnamesiyle sürdürmek istiyorsunuz.

Deprem bölgesinde yaşayan yurttaşlarımız başta olmak üzere, bilim insanlarının, TMMOB ve Emek-Meslek örgütlerinin katılımları, ortak akıl ve iradeleri ile kentlerimiz yeniden oluşturulmak zorundadır. Bunun gayrisi yalan, talan ve yeniden hüsrandır.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ