Reklam
Reklam

EDİRNE İL KOORDİNATÖRÜ TÜLAY KAYNARCA, KEŞAN’DA TOPLANTI YAPTI

EDİRNE İL KOORDİNATÖRÜ TÜLAY KAYNARCA, KEŞAN’DA TOPLANTI YAPTI
  • 31.08.2020
Reklam

İlçe teşkilatlarının seçim çalışmalarıyla ilgili bölgeye gelen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Edirne İl Koordinatörü Tülay Kaynarca’nın bugün durağı, AK Parti Keşan İlçe Başkanlığı oldu.

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba ile birlikte ilçe teşkilatlarını gezen Kaynarca, Keşan’daki parti yöneticileri ve seçilmişlerle ilgili toplantı yaptı.

Kaynarca ve İba’yı, Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyeleri tarafından karşılandı.

İlk olarak basın mensuplarına çalışmalar hakkında bilgi veren Tülay Kaynarca, şunları söyledi: “Geçen hafta içerisinde, Türkiye genelindeki bazı vilayetlerimizde ilk kongrelerimiz yapıldı. Edirne’deki kongrelerimiz önümüzdeki Cuma ve Cumartesi günleri 4 ilçemizde gerçekleştirilecek. Daha sonra ise gözbebeğimiz olan Keşan’ımızın kongresini yapacağız. Genel merkez adına, yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe başkanımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, önceki dönem görev yapmış ilçe başkanlarımız, kadın ve gençlik kolları başkanlarımızla istişarelerde bulunuyoruz. Kongre, yönetim ve yeni dönemle ilgili görüşlerini, kanaatlerini alıyoruz. Enez’de istişarelerde bulunduk, bugün de Keşan’da gerekli istişarelerde bulunacağız. Kongrelerimizin hayırlı olmasını diliyorum.”

“GÖRÜŞLER ALIYORUZ”

“AK Parti’de başkan ve yönetim hangi kritere göre belirlenecek?” şeklindeki soruya Kaynarca, şöyle yanıt verdi: “AK Parti’nin istişare kurulları, temayülleri var ve bunları genel merkeze yönlendiriyoruz. Buradan çıkacak kararlara göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Süreç, istişare ağırlıklı gidiyor. Keşan’da bugün, tüm seçilmiş arkadaşlarımız ve eski başkanlarımızdan görüşler alıyoruz. Bunun yanı sıra halk ne diyor ve kamuoyunda nasıl bir düşünce olduğunu alıyoruz.

Keşan, seçim kazanmış bir ilçemizdir. Bundan ötürü de bizim için çok özel ve kıymetlidir. Seçim sürecini ilçe başkanımız ve yönetimiyle başarılı şekilde götürdük.

Çok çalışkan bir belediye başkanımız var. Seçim kazanmış ilçe başkanımız ve yönetimi bizler için kıymetlidir. Edirne ve tüm ilçelerimiz bizim için önemlidir. Bizler de yeni görev alacak ve yönetimi güçlendirecek yeni isimlerin hepsini önemsiyoruz. Bayrağı devir alan arkada kalmaz ve arkadaşıyla birlikte yola devam eder. Mevcut arkadaşımız göreve devam edecekse, güçlü bir yönetimle görevine devam eder.

Biz, bunlara takılmıyoruz. İlk hedef, 2023 ve 2024 yılı başarısıdır. Hayırlı olmasını diliyorum.”

“TERCİHİMİZ TEK LİSTEYLE SEÇİMLERE GİDİLMESİDİR”

“Bizim tercihimiz yine tek listeyle seçimlere gidilmesidir.” diyen Tülay Kaynarca, şöyle devam etti: ”Talepten öte, uygun görülen sorumluluk paylaşılır. O yüzden kavga yaşanmaz. Partimizde o tür tabloları yaşamıyoruz. Tüm ilçelerimizde, seçimlere tek liste başlıyla gitmeyi arzu ediyoruz.

Cuma ve Cumartesi günü 4 ilçemizde kongremizi yapacağız. Bu ilçelerimizden Havsa ve Süloğlu’nda mevcut ilçe başkanlarımız görevlerine devam edecekler. Havsa’daki teşkilatımız, belediyeyi kazandı. Daha sonra Enez ve İpsala’da kongrelerimiz olacak. Onların yönetimlerini de değerlendireceğiz. Önemli olan güçlü bir yönetim ve kıymetli bir başkanımızla yola devam etmektir. Arkadaşlarımız bu yönde tecrübelidir. Kongrelerde, mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymamız çok önemlidir. Açık alanları tercih ediyoruz. Bu dönem salgın nedeniyle, biraz buruk bir kongre seçimi geçireceğiz. AK Parti’de kongrelerimiz düğün havasında ve daha geniş katılımlı geçer. Ama salgın nedeniyle, daha sınırlı geçecektir.”

İBA: “TOPLANTILARDA HERKESİN GÖRÜŞLERİNİ ALIYORUZ”

Daha sonra söz alan AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba da şunları söyledi: “AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Edirne İl Koordinatörü Tülay Kaynarca’nın katılımıyla; Enez’de değerlendirmede toplantısı yaptık ve şimdi de Keşan’da bu toplantıyı yapacağız. Teşkilatımızla bir aradayız ve önümüzdeki süreç için bir toplantı düzenleyeceğiz. Toplantılarda herkesin görüşlerini alıyoruz ve gerekli değerlendirmeler yapılıyor. Daha sonra ilçe başkanlarının değişip değişmeyeceğine karar veriliyor.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ