Reklam
Reklam

EDİRNE VALİLİĞİ GEREKLİ ÖNLEMLERİN ALINDIĞINI BİLDİRDİ

EDİRNE VALİLİĞİ GEREKLİ ÖNLEMLERİN ALINDIĞINI BİLDİRDİ
  • 10.08.2020
Reklam

Edirne Valiliğinden yapılan açıklamada, Bulgaristan’ın güneydoğusundaki Hasköy bölgesinde başlayan ve rüzgarlı havanın etkisiyle yayılan orman yangının ülkemizi etkilememesi için gerekli önlemlerin alındığı bildirildi.

Yangının, Hamzabeyli sınır kapısından Büyükismailçe köyüne kadar olan bölgenin karşı tarafında Bulgaristan sınır hattı boyunca 30 kilometre uzunluğundaki bir alanda devam ettiği bildirilen açıklamada; yangın belli yerlerde sınırımıza kadar ulaştığı, alınan tedbirler neticesinde şu ana kadar Türkiye topraklarına sıçramasının engellendiği kaydedildi. Açıklamada, yangının yeni yayıldığı bazı bölgelerde ise sınır hattımıza uzaklığı 1,5 ile 3 kilometre arasında değiştiği belirtildi.

Önleme amaçlı olarak iş makinaları ile  sınır hattımız boyunca 32.6 km uzunluğunda güvenlik şeridi oluşturulduğu ve yangın nedeniyle Edirne Valiliği AFAD Müdürlüğü bünyesinde kriz merkezi kurulup 24 saat esasına göre görev yaptığı bildirilen açıklamada, Müdahale ve önleme çalışmaları için 9 kamu kurumundan 52 araç ve  224 personel olay yerinde görev yapmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” denildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ