Reklam
Reklam

EDİRNE’DE KOVİD-19 TEDBİRLERİ ARTIRILDI

EDİRNE’DE KOVİD-19 TEDBİRLERİ ARTIRILDI
  • 02.04.2020
Reklam

Edirne Valiliği, Corona Virüs (Kovid-19) salgınına karşı kentin en yoğun caddelerinden biri olan Saraçlar Caddesi’ndeki bazı iş yerlerinin geçici süreyle kapatılmasına, taksi duraklarının %50 kapasiteyle dönüşümlü çalışmasına ve marketler ile bakkallara 0-15 yaş çocuklar için sınırlama getirilmesine karar verdi.
Edirne Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Yardımcısı Yusuf Güler başkanlığında toplanarak, salgınla mücadele için yeni kararlar aldı. Caddelerin giriş-çıkışlara demir bariyerler ile kapatıldığı, parklardaki banklara tel çekilerek vatandaşların oturmasının engellendiği ve corona virüsü vakası görülen site ile apartmanların önüne uyarı yazıları konularak karantina altına alındığı kentte alınan 5 yeni karar, yazılı açıklamayla duyuruldu.
Buna göre; Saraçlar Caddesi ve Çilingirler Çarşısı, giriş -çıkışlara polis bariyeri konularak kapatıldı. Bazı iş yeri ve mağazalar, belirli saatlerde kapalı olacak. Pazar yerlerine 0-15 yaş çocuklar için getirilen sınırlama, bakkal ve marketlerde de uygulanacak. Taksi durakları, %50 kapasite ile dönüşümlü hizmet verecek.
Başka şehirlerden gelenler, kent girişinde kurulan kolluk kuvvetleri noktasında, muayene edilip, 14 gün karantina altında kalacağı yönünde bilgilendirilecek.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ