Reklam
Reklam

İLMAN: “TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

İLMAN: “TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”
  • 13.01.2022
Reklam

Keşan Dülgerler İnşaat Sanatkârları Elektrik Tesisatçıları Esnaf Odası’nın olağan genel kurul toplantısı, bugün gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçimi Ertuğrul İlman başkanlığındaki kırmızı liste kazandı.

Keşan Belediyesi Selim Sesler Tiyatro ve Konferans Salonu’nda yapılan genel kurul, saat 12.00 sıralarında başladı.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ile siyasi parti temsilcileri, oda başkanları genel kurula ziyarette bulunarak, adaylara başarılar diledi.

Verilen ortak önergeyle Divan Başkanlığına Edirne Esnaf ve Sanatkârları Odası Başkanı Kemal Cingöz, Başkan Vekilliğine Keşan Lokantacı Kahveci ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Çakmak, katip üyeliklere de Erçin Sabancı, Engin Saltık ve Taner Durmaz seçildi. Kemal Cingöz, yaptığı konuşmada genel kurulun hayırlı olmasını diledi.

Genel kurulda, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başkanlık divanına tutanakları imzalama yetkisi verildi.

Genel kurulda gündem maddeleri tek tek okunarak, oylamaya sunuldu.

Toplantıda daha sonra odanın unvanı Keşan İnşaatçılar, Emlakçılar, E-Ticaret ve Elektrik Tesisatçıları Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak oy birliği ile değiştirildi.

Dilek ve temenniler kısmında ise ilk olarak konuşan Ertuğrul İlman, yeni dönemde odayı üyelerle yönetmek ve yeni yönetim anlayışı oluşturmak üzere göreve talip olduklarını söyledi.

İlman şöyle devam etti: “Ekonomimizin lokomotif sektörü olan inşaat meslek dalında faaliyet gösteren oda üyelerinin sıkıntılarını birebir yaşayan, esnaf ve sanatkar kardeşleriniz olarak çıktığımız bu yolda sizlerin sorunlarına çare olmak için aday olduk. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların yanında 2020 yılı başında tüm dünyada ve ülkemizde yaşanan salgın hastalıkla mücadele eden esnaf ve sanatkârlarımızın bir kısmı iş yerlerini tamamen kapatarak faaliyetlerine uzun bir süre ara vermek zorunda kalırken, bizler de içinde bulunduğu, diğer bir kısmı ise sağlıklarını hiçe sayarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye gayret göstermişlerdir. Salgınla mücadelede vatandaşlarımıza büyük görevler düşerken, ülke ekonomisinin bel kemiği olan esnaf ve sanatkârlarımız bu süreçte maddi ve manevi fedakarlıkta bulunarak büyük bir katkı sağlamışlardır.”

Odanın sadece üyelerinden aidat toplayan, ücreti mukabilinde belge veren ve üyelerini 4 yılda bir seçimden seçime hatırlayan bir kurum olmanın dışında farklı bir kimliğe büründürmek, katılımcı ve şeffaf yönetim anlayışı oluşturmanın temel hedefleri olduğunu vurgulayan İlman, “Esnaf çocuğu olarak dünyaya gelmiş, geçmişten bu güne esnafların içinde yetişmiş, esnaflık mesleğini ve esnaflık ahlakını başta babam olmak üzere yanında yetişmiş olduğum çıraklığını ve kalfalığını yaptığım ustalarımdan öğrenmiş bir kardeşiniz, bir meslektaşınız olarak, çıkmış olduğumuz bu yolda bizlere omuz vermenizi, heyecanımıza ortak olmanızı istiyoruz. Odamızın kuruluşundan bu güne kadar yönetiminde görev almış, odamıza emek vermiş tüm yöneticilerimize şahsım ve aday arkadaşlarım adına şükranlarımızı sunuyor, hayatta onları minnet, aramızdan ayrılmış olanları da rahmetle anıyoruz. Allah nasip eder, üyelerimiz de teveccüh göstererek bizleri bu göreve layık görürse esnaf ve sanatkarlarımız için tüm gücümüz ile çalışacağımıza söz veriyoruz.” diye konuştu.

Bülent Gezer de konuşmasında faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Daha sonra ise seçime geçildi.

Seçimlere; mevcut başkan Bülent Gezer’in önderliğindeki ‘Beyaz Liste’ ile Ertuğrul İlman’ın önderliğindeki ‘Kırmızı Liste’ katıldı.

Oy kullanma işlemi öncesinde Bülent Gezer’in listesinde Başkan Bülent Gezer yazmadığı için seçim kurulu görevlileri oy pusulalarını kabul etmedi.

Gezer’e, yeniden oy pusulası bastırmak için kısa bir süre verildi. Gezer süre dolmadan yeni oy pusulası bastırarak, seçime yetiştirdi.

Seçimlerde, 639 üyenin 369’u oy kullandı.

Bülent Gezer’in listesi 175 oy alırken; Ertuğrul İlman’ın önderliğindeki ‘Kırmızı Listesi’ 186 oy alarak seçimi kazandı. Seçimlerde, 8 oy geçersiz sayıldı.

Ertuğrul İlman’ın başkanlığındaki yeni Yönetim ve Denetim kurullarındaki isimler şöyle;

Yönetim Kurulu:

Nedret Özkan, Sezgin Gündoğdu, Şuayip İsmail Büyükvarlık, Yusuf Çapraz, Hicabi Çelik, Mutlu Orta.

Denetim Kurulu:

Çağlar Topuz, Taner Karatepe, Erkan Dalkılıç.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ