Reklam
Reklam

MEHMET GEMİCİ, ALİ ÇEVİKEL VE SELİM SESLER DE ÖNERİLDİ

MEHMET GEMİCİ, ALİ ÇEVİKEL VE SELİM SESLER DE ÖNERİLDİ
  • 05.10.2023
Reklam

Kurtuluş Caddesi’nin Mehmet Gemici Cennet Bahçesi yanındaki kavşağın ortasına yapılan heykel, kimilerince beğenildi, kimilerince de farklı öneriler getirildi.

Keşan Belediyesi tarafından yapılan yol, kaldırım ve kavşak düzenlemeleri kapsamında, ilçenin girişindeki kavşağın ortasına Klarnet Virtüözü Serkan Çağrı’nın heykeli konuldu.

Serkan Çağrı’nın klarnetli heykeli kimileri tarafından beğenilirken, bazı kişiler de ilçenin girişine Keşan’a önemli hizmetleri bulunmuş kişilerin heykellerinin yapılmasının daha doğru olacağını savundu.

MEHMET GEMİCİ Mİ?

Birçok kişi söz konusu kavşağa Keşan’a birçok hizmeti bulunan ve özellikle ilçenin en büyük parkını inşa eden merhum Keşan Belediye Başkanı Mehmet Gemici’nin daha çok yakışacağını söyledi.

ALİ ÇEVİKEL Mİ?

Özellikle İspat Cami Mahallesi’nde ikamet eden bazı kişiler de Keşan’ın efsanevi muhtarları olan ve uzun yıllar görev yapan merhum Ali Çevikel’in anısına muhtarlık heykeli yapılabileceğini ifade etti.

SELİM SESLER Mİ?

Bazı kesim ise müzik konusunda Keşan’ın adını en çok Selim Sesler’in duyurduğunun altını çizerek, Keşanlı müzisyen denince ilk akla Selim Sesler’in geldiğine işaret etti.

Serkan Çağrı’nın da Keşan için önemli isimlerden biri olduğunu savunanlar, ünlü klarnetçinin heykelinin yeni düzenlenen Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Parkı’nın içerisinde uygun bir yeşil alana yapılmasını önerdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ