Reklam
Reklam

EMİNE GEGEOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

EMİNE GEGEOĞLU GÜVEN TAZELEDİ
  • 10.06.2024
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Keşan İlçe Kadın Kolları Başkanlığı seçimi, bugün gerçekleştirildi. Yapılan seçimde Kadın Kolu Başkanı Emine Gegeoğlu, güven tazeledi.

Seçime; CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan, CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu, İl Yönetim Kurulu üyesi Ülkü Tanman, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Bilgin Atlı, Keşan Belediye Meclisi üyesi Hüseyin Yavaş, Keşan Belediye Meclisi kadın üyeleri Figen Kanar Kayseri, Işıl Irmak Erel, Çiğdem Çeliktuğ Öztürk, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve kadın üyeler katıldı.

CHP Keşan İlçe Lokalinde saat 12.30 sıralarında başlayan seçimden önce CHP Edirne İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ve CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır birer konuşma yaptı.

ÇİĞDEM GEGEOĞLU: “BU ÇİÇEK HEPİNİZİN EMEĞİ İÇİN”

Yerel seçimde kadınların çok büyük bir emek verdiklerini dile getiren Çiğdem Gegeoğlu, şunları söyledi: “2019 yılında boynumuz bükülmüştü. Nedenlerini, niçinlerini geçtik. Çok şükür ki Keşan Belediyesinden inen bayrağımızı çok uzatmadan bir sonraki seçimde sizlerin de emeğiniz ve çabasıyla ilçe başkanımız, bütün örgütümüzle hep birlikte gösterdiği emekle tekrar geri aldık. Ben çiçeği başkanıma veriyorum ama bu çiçek hepinizin emeği için hepinize çok teşekkür ediyorum. İnşallah da bir daha o bayrağı oradan hiç indirmeyelim. Önümüzde de bir seçim var. Önümüzdeki seçimde de inşallah iktidar olacağız. O broşürleri, yukarı çık aşağı in, kimi gülerek açar kapıyı kimi tersleyerek açar, başka bir psikolojisi vardır bu işin, kapıyı çalan bilir. O yüzden ne kadar kıymetli bir iş yaptığınızı biliyorum.”

ANIL ÇAKIR: “BU DAHA BAŞLANGIÇ, MÜCADELEYE DEVAM”

Kadın olmadan kazanılmadığını hatırlatan İlçe Başkanı Anıl Çakır, şu ifadeleri kullandı: “Hepiniz hoş geldiniz. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Gururla sizleri burada karşıladık, başkanım burada ifade etti. 2019 yılında çok büyük bir üzüntü yaşamıştık. Ama çok inanmış bir ekip ve kadroyla yola çıktık. Her biriniz aslında gizli kahramanlarsınız. Bizler hep ön plandaydık Mehmet (Özcan) başkanımla beraber, sizler kamera arkasında çok büyük işler başardınız. İktidar partisine karşı büyük bir mücadele verdik. Biz burada Mehmet Başkanımın fotoğrafını asarken, onlar cumhurbaşkanının fotoğrafını astılar. Biz burada karınca kararınca mücadele ederken, onlar iktidarın, devletin bütün nimetlerini serdiler ama siz bize şunu öğrettiniz bu işler parayla pulla değil yürekle oluyormuş inanmışlıkla oluyormuş, bir avuç kadının zaferiydi bu, büyük bir mücadele verdiniz bu zafer, hepinizindir. İnanıyorum ki ilk genel seçimde de bunları göndereceğiz, Edirne’de 4-0 yapacağız. Burada yine en büyük pay sahibi sizler olacaksınız. Kadının içerisinde olmadığı hiçbir mücadeleyi düşünemiyorum. Kadın olmadan kazanılmıyor. Eşinizi bıraktınız, çocuğunuzu bıraktınız, rızkınızı bıraktınız, evinizi bıraktınız ama o bayrağı yerden aldık ve hep beraber göndere çektik bir daha indirmemek üzere, inanıyorum ki Türkiye’de çekeceğiz ve bundan sonraki cumhurbaşkanı Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı olacak. Sizler iktidar partisinin sahibi partinin üyesi olarak kapıları çalacaksınız ve bundan sonraki toplantıları daha da kalabalık bir şekilde gerçekleştireceğiz. Yüreğinde Atatürk sevgisi taşıyan, cumhuriyet sevgisi taşıyan hep söyledim zorlarına gitti, aslanlar gibi cumhuriyet kadınları var burada. Kadın Kolları başkanımız Emine Gegeoğlu’nu tebrik ediyorum; çok büyük bir mücadele verdi. Hep beraber mücadele verdiniz. Yine göreve talip oldu. Ona ve ekip arkadaşlarına hayırlı olmasını diliyorum. Başarılar diliyorum kendisine, yolu açık olsun. Sizlere de şükranlarımı sunuyorum. Bu daha başlangıç mücadeleye devam.”

Konuşmaların arından divan oluşturuldu. Divana Hatice Öcal, Şengül Özcan ve Figen Kanar Kayseri seçildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka’nın mesajları okundu.
2023-2024 yılı dönemi çalışma raporunun okunması ve görüşülmesi gerçekleştirildiği toplantıda, 2023-2024 yılı dönemi çalışma raporu aklandı.
Daha sonra ise İlçe Kadın Kolları Başkanı, İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu ve İl Kadın Kolları Kongre delegelerinin seçimine geçildi.

Yapılan oylamada Cumhuriyet Halk Partisi Keşan Kadın Kolları Başkanı Emine Gegeoğlu yeniden seçilerek güven tazeledi.

Yönetim Kurulu ail ve yedek ile il delegeleri şu şekilde oldu:

CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu (Asil) üyeleri

1- Emine Atlı

2- Behiye Bilgin

3- Ayşe Berber

4- Nur Demir

5- Sevil Duyan

6- Gülten Gezer

7- Dilek Özden

8- Hamide Ulu

9- Hülya Uprak

10- Nihal Yücetürk.

CHP Keşan İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu (Yedek) üyeleri

1- Nevriye Barış

2- Nihal Demirci

3- Gülsen Eren

4- Lütfiye Gemici

5- Serpil Gezer

6- Oya Kanlı

7- Işıl Kurt

8- Bengi Yavaş

9- Müjgan Yavuz

10- Sevim Demirkıran.

CHP Keşan İlçe Kadın Kolları İl Delegeleri

1- Emine Gegeoğlu

2- Şengül Özcan

3- Nihal Yücetürk

4- Sevil Duyan

5- Emine Atlı

6- Hamide Ulu

7- Nihal Demirci

8- Hülya Uprak

9- Nevriye Barış

10- Ayşe Berber

11- Serpil Gezer

12- Nur Demir

13- Gülten Gezer

14- Işıl Kurt

15- Müjgan Yavuz

16- Lütfiye Gemici

17- Dilek Özden

18- Gülsen Eren

19- Behiye Bilgin

20- Asya Kesen

21- Hatice Öcal

22- Esen Şentürk

23- Merve Küçük

24- Hesna Ezgi Özgül Çepil

25- Nasip Çakır

26- Ayşe Özcan

27- Bengi Yavaş

28- Elif Şeker

29- Figen Kanar Kayseri

30- Işıl Irmak Erel

31- Çiğdem Çeliktuğ Öztürk

32- Behice Özsoy

33- Ayşe Kalfalar

34- Gülizar Varma

35- Oya Kanlı

36- Esen Gürer

37- Kadriye Taşkaya

38- Heves Bayır Yıldız

39- Şenay Bayır

40- Bahtiyar Sargın

41- Neval Karaatlı

42- Gizem Şahinbaş

43- Mübeccel Çıkıkçı

44- Nurgül Yıldırım

45- Özlem Kanışkan

46- Tarife Gezer

47- Saniye Bayraktar

48- Nuriye Bağcı

49- Vasfiye Kılıç

50- Nazmiye Öztürk

51- Yüksel Vardar

52- Sevil Demirkıran

53- Filiz Gülseven Bilgiç.

 

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ