Reklam
Reklam

SAMSUN VALİSİNDEN SARDOS’A TEŞEKKÜR BELGESİ

SAMSUN VALİSİNDEN SARDOS’A TEŞEKKÜR BELGESİ
  • 24.07.2019
Reklam

Keşan Saros Doğa ve Spor Derneğinin (SARDOS) yeni Yönetim Kurulu üyeleri, Keşan Kaymakamı Nuri Özder’i makamında ziyaret etti.

Ziyarete, Milli Mücadelenin 100. yılı anısına ”Ata’nın Doğduğu Yerden, Vatanın Doğduğu Yere 1453 km.” adlı projeyi gerçekleştiren dernek üyeleri de katıldı.

Kaymakam Özder, bu anlamlı uluslararası projede Keşan’ın ismini duyurdukları için SARDOS üyelerine teşekkür ederken, Samsun Valisi Osman Kaymak‘ın 100. yıl etkinliklerine katkılarından dolayı SARDOS’a gönderdiği teşekkür belgesini de verdi.

Teşekkür belgesinin içeriği şu şekilde:
KEŞAN SAROS DOĞA VE SPOR DERNEĞİ,
Cumhurbaşkanımız tarafından yayımlanan 22.02.2019 tarih ve 2019/4 sayılı genelge ile birlikte; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 16 Mayıs’ta İstanbul’dan yola çıkarak 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmasıyla başlayan istiklal mücadelemizin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıl kutlamaları başta Samsun olmak üzere Türkiye’de gençlik ve spor kültür şölenine dönmüştür. Samsun’da yapılan tüm bu çalışmaların, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda yürüttüğü çalışmalara ilham kaynağı olacağı düşüncesiyle, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ‘Doğum günüm’’ dediği 19 Mayıs 1919’un  100. yılını kutluyor, Samsun Valiliği öncülüğünde gerçekleştirilen 100. yıl kutlamalarına gösterdiğiniz destekten ötürü teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Osman KAYMAK Samsun Valisi”

SARDOS Başkanı Faruk EKER de yaptığı açıklamada, duygularını şöyle ifade etti: “100. yılı olması dolayısı ile daha da anlamlı olan bu projeyi 85 milyonluk bir ülkenin, 65 bin nüfuslu bir ilçesinde konuşlu olan SARDOS derneğimizin  gerçekleştirmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler her zaman tarihi ve kültürel değerlerimize önem verdik. Bu konuda katkı sunanları da önemsedik ve takdir ettik. Bu milletin tarihi herkese aittir, tarih ve milli bilinci yaşatmak uğruna yapılacak anlamlı her dokunuş bu ülkenin bayrağı altında yaşayan, tarihi ve milli değerlerine bağlı her ferdin asli görevidir. Bu bağlamda, Keşan Saros Doğa ve Spor Derneği  olarak halkımızın dikkatini çekecek, farkındalık yaratacak benzer faaliyet ve etkinliklerimiz artarak devam edecektir.
Bu anlamlı projede desteğini esirgemeyen, projenin planlama ve icra safhasında anahtar olan; Edirne Valimiz Sayın Ekrem Canalp’a,  Samsun Vali Yardımcımız ve eski Kaymakamımız Sayın İbrahim Avcı’ya, Keşan Kaymakamımız Sayın Nuri Özder’e , Keşan Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Helvacıoğlu’na, İlçe Spor Müdürümüz Sayın Vedat Çimen’e, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürümüz Sayın Hasan Boz’a,  Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın İsmail Şapçı ve yönetim kuruluna, Finansbank Keşan Şube Müdürümüz Sayın Sercan Mert’e, Gümülcine ve Selanik Başkonsolosumuza, Yol üzerinde bizleri konuk eden , bağrına basan kamu kurum, özel teşebbüs temsilcilerine ve şahıslara, Destekçilerimiz; İstekler Group ve Bendis AVM, Mymed Can Medikal, Çabuk Ticaret, Cadde Reklam, Umut Matbaası, Gelişim Tekstil sahip ve çalışanlarına, her zaman desteğini esirgemeyen vefakar dernek üyelerimize ve özellikle bu büyük yükü yüreklilikle omuzlayan yol arkadaşlarımız, Ayşe Eker, Fatma Fidan, Selda Altındiş, Ceren Çakal, Şinasi Göktaş, Muammer Taşkıran, Ayhan Altındiş, Mahmut Aksu, Mehmet Akpınarca, Serkay Perem, Mehmet Çınar, Gürkan Özdemir, Serkan Yumuşak’a yürekten teşekkür ederiz, bu onur hepimize aittir. Unuttuğum var ise affola, bize inanmış böyle destekçilerimiz olduğu sürece SARDOS olarak biz Keşan’ın ismini daha birçok yerde duyuracağımızdan şüpheniz olmasın.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ